Férfi kézi NB I: nyert a Füred, nagyot mentett a Budakalász

K. Zs.K. Zs.
2019.12.06. 19:41
A Balatonfüred hazai pályán 37–29-re legyőzte az Orosházát a férfi kézilabda NB I 12. fordulójának pénteki játéknapján, és feljött a tabella negyedik helyére. A másik mérkőzésen a Budakalász a szünetben még négygólos hátrányban volt vendége, a Mezőkövesd ellen, de az utolsó percben lőtt góllal döntetlenre (25–25) mentette az eredményt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 37–29 (19–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: Paska, Vastag
BALATONFÜRED: Bősz – P. RODRÍGUEZ 7, Máthé 2, NÉMETH B. 3, TOPIC 6, Szöllősi B. 4 (1), BÓKA 4. Csere: Andó (kapus), Kemény 1, Vajda, Varga M. 3, Déber, JIMÉNEZ 5, Sztevanovics, Sinkel 2, Ág. Edző: Csoknyai István
OROSHÁZA: Busa – Kiss A. 2, Bujnenko, ORDZSONIKIDZE 7, Kancel, Ambrus, MRSULJA 4. Csere: Herjeczki, Majdán (kapusok), Pásztor M. 1, Döme 3, Bella 2, SZLAVULJICA 6, Németh L. 4 (4), Molnár G. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 11. p.: 6–3. 17. p.: 12–4. 24. p.: 16–10. 28. p.: 18–11. 36. p.: 19–15. 41. p.: 23–18. 47. p.: 27–21. 54. p.: 32–26
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/4
Csoknyai István:
– Támadásban álomszerű dolgokat produkáltunk, ugyanakkor védekezésben elemi hibákat követtünk el. Győzelmünk nem forgott veszélyben, hiszen mindkét félidőt megnyertük.
Ratko Djurkovics: –Jobb csapat a Füred, és megérdemelten győzött. Kipróbáltunk sok támadásvariációt, hiszen készülünk az utolsó hazai mérkőzésünkre. Támadásban jó dolgokat csináltunk, ugyanakkor sok technikai hibát elkövettünk.

BUDAKALÁSZ–MEZŐKÖVESDI KC 25–25 (12–16)
Budakalász, 300
néző. V: Medve, Südi
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Tóth Á. 4 (1), Török 2, Nemes 2, Koller 4, GÁBOR M. 7, SIMON B. 5. Csere: BOROS, Vasvári (kapusok), Váczi M., Czina, Mazák, Simotics 1, Glück, Tóth D., Hrabák. Edző: Forgács Gyula
MEZŐKÖVESD:
PÁSZTOR I. – VARJÚ 5 (2), Stankovic 5, Martins 1, HORVÁTH L. 4, Halilbegovic, Menyhárt 3. Csere: Mojszilov (kapus), Jancsó, Kovács B. 2, Szöllősi O., Radnic 5, Dávid M. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 17. p.: 7–7. 26. p.: 10–14. 37. p.: 16–16. 48. p.: 21–20. 54. p.: 22–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Forgács Gyula:
– Az első félidő után bravúrnak gondolom a döntetlent. Sajnos a jobbátlövőnk nélkül voltunk kénytelenek játszani, mert Sinkovits Benjámin edzésen megsérült. A gyors játékunk sajnos ma nem tudott megvalósulni, és a beálló pozícióban sem voltunk olyan hatékonyak, mint az elmúlt időszakban. A szívünk a helyén volt, és az utolsó vérünkig küzdeni tudtunk.
Buday Dániel: – Igazi alsóházi rangadót vívtunk. Az első félidő jó tempójú, színvonalas játékot hozott a mi szempontunkból. Jól védekeztünk, jól védett a kapusunk, így gyors gólokat tudtunk lőni. A második félidőben lassabban kázilabdáztunk, feljött a Budakalász, a végjáték meg nyílt harcot hozott.