Férfi kézi NB I: nagy csatában nyert a Tatabánya Füreden

2019.11.13. 19:36
Tatabányai örömünnep: nagy csatát nyert meg a Bányász (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában a Tatabánya idegenben 26–24-re legyőzte a Balatonfüredet.

A Füred kezdte jobban a találkozót, hat perc után már 5–1 volt az állás, a Tatabánya pedig a félidő végére tudott igazán közel kerülni a hazaiakhoz. Vladan Matics fiai végül egygólos hátránnyal mehettek a félidőre.

A második játékrész legelején videózás után piros lappal kiállították Vladimir Vranjest, ám az emberhátrány nem zavarta meg a Bányászt, amely fordított, és a 35. percben átvette a vezetést.

Innentől kezdve Csoknyai István legénységének kellett arra figyelnie, hogy ne szakadjon le, de nemhogy nem került nagyobb hátrányba, hanem visszavette a vezetést a Balaton-parti együttes, ráadásul a 44. percben 20–18-nál Maticsnak kellett időt kérnie.

Néhány perccel később azonban már ismét egál volt az állás, a hajrát pedig a Tatabánya bírta jobban, amely először vezetett kettővel az 58. percben, végül 26–24-re nyert.

A hazaiaknál Szöllősi Balázs, a vendégeknél Balogh Zsolt volt a legeredményesebb, egyaránt hét-hét góllal.

Sorozatban harmadszor győzött a bajnokságban a Tatabánya, amivel megelőzte a Ferencvárost, a Csurgót és a Balatonfüredet is a tabellán.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–26 (14–13)
Balatonfüred, 1000 néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED:
Bősz – RODRIGUEZ 4, Jiménez 1, SZÖLLŐSI B. 7, TOPIC 3, Sinkel, Bóka
Csere:
Andó (kapus), Kemény 2, Varga M., Déber, Németh B., Sztevanovics, Ág, ZDOLIK 6, Máthé 1 (1)
Edző:
Csoknyai István
TATABÁNYA:
BORBÉLY – Hornyák 2, Vranjes 1, Sipos, BOZSOVICS 4, Komogorov 2, VUJOVICS 5 (2)
Csere:
Bartucz (kapus), Deményi, BORZAS 3, Ilyés, Szász, Dénes, Ernei 1, BALOGH ZS. 7, Győri 1
Edző:
Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–1. 12. p.: 7–4. 17. p.: 9–6. 23. p.: 13–9. 28. p.: 13–12. 35. p.: 15–16. 43. p.: 20–18. 48. p.: 21–21. 54. p.: 23–22. 58. p.: 23–25
Kiállítások:
4, ill. 6 perc (kizárva, Vranjes)
Hétméteresek:
2/1, ill. 4/2
Csoknyai István: – Miután a Komló is legyőzött minket hazai pályán, ezért most különösen fáj ez a vereség. Sokat tettünk a győzelemért, de a végjátékban nem volt szerencsénk, talán az egy pont igazságosabb lett volna, rászolgáltunk. Régóta vártuk Szöllősi Balázstól, hogy így irányítsa a csapatát.
Vladan Matics: – Végig nyomtak, harcoltak a balatonfürediek, de amikor kellett, egy kicsit pontosabbak, rutinosabbak voltunk, főleg az utolsó tíz percben. Hasonló cipőben járunk, mint a hazaiak, kis klub vagyunk, ahonnan folyamatosan elszipkázzák a legjobbakat, így állandóan új csapatot kell építenünk.