nemzetisport.hu 2019.11.12 19:37 Frissítve: 2019.11.12 22:55

Férfi kézi NB I: minden szegedi mezőnyjátékos betalált

A Mol-Pick Szeged hazai pályán magabiztos, 35–16-os győzelmet aratott a Dabas fölött a férfi kézilabda NB I-ben. A házigazdánál minden mezőnyjátékos betalált, illetve Nagy Martin kapus is. A Tisza-partiak őrzik hibátlan mérlegüket a bajnokságban.

Mario Sostaric volt a szegediek egyik legjobbja a Dabas ellen (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MOL PICK SZEGED–DABASI KC VSE 35–16 (16–8)

Szeged, 1000 néző. Vezette: Földesi, Halász
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 5, Stepancic 2, HENIGMAN 3, Bánhidi 2, Källman 1, Bombac 1. Csere: NAGY M. 1 (kapus), Bodó 1, KASPÁREK 4, Zsitnyikov 2, Canellas 3, Gaber 1, Radivojevics 4 (1), IFJ. ROSTA M. 4, Bajus B. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
DABAS: PODOBA – ÁCS 3, Lepsényi 2, Mikita, Szabó B. 2, HALÁSZ 5 (2), Kekezovics. Csere: Milenkovics 1, Perisic 1, Zakics 2 (2), Garajszki. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–3. 10. p.: 5–3. 16. p.: 10–5. 22. p.: 11–6. 27. p.: 14–7. 34. p.: 18–8. 40. p.: 21–10. 45. p.: 25–10. 53. p.: 32–14. 57. p.: 34–15
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Juan Carlos Pastor: –
Az eredmény nem reális, mert egy fáradt Dabast győztünk le nagy különbséggel. Örülök, hogy több kulcsjátékosomat pihentetni tudtam a vasárnapi, Elverum elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.
Tomori Győző: – Öt nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, hétfőn az Orosháza ellen léptünk pályára a Magyar Kupában. Örülök, hogy fiataljaink lelkes játékkal és jó megoldásokkal igazolták tehetségüket.

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Ha egy csapat hatgólos előnyről kap ki, akkor nem szabad a bírókra fogni.

2019.12.06 15:03:06

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), CS. Z.

Oroszország, Hollandia, Románia, Norvégia és Svédország jó szereplése szolgáltathatja a reményt.

2019.12.06 10:13:32

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Jacusiro, összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre), PAPP BÁLINT (Jacusiro)

A szünetben még hat góllal vezettünk, de a folytatásban nem sikerült megtartani az előnyt.