SEHA-liga: kikapott Szabácson a Telekom Veszprém

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.13. 20:30
Kikapott a Veszprém a Metaloplasztika Sabac otthonában a SEHA-ligában, így még nem jutott be a sorozat nyolcaddöntőjébe.

Utolsó előtti 2019-es mérkőzésére a SEHA-ligában az odahaza hét góllal megvert Metaloplasztika Sabachoz látogatott a veszprémi gárda, és a házigazda rögtön egy potya góllal adta meg a találkozó alaphangját.

A Veszprém fiataljai bátran felvették a harcot a szerbekkel, és ugyan csak egy-két góllal, de a félidő feléig folyamatosan vezettek, szerezve néhány igazán szép találatot is. Ezt követően azonban védekezésben és támadásban is visszaesett a magyar csapat, így a félidőre a szabácsiak vonulhattak előnnyel.

Sokáig nem érte utol a Veszprém ezt követően sem a hazaiakat, maradt ki hetes, és néha bizony figyelmetlen volt a védekezés, a kapufa is a hazaiakkal volt párszor. Nyolcpercnyi játék után egyenlített végül a magyar együttes, 21–21-nél. Szórta a gólokat a gyakori hibák mellett a Pawel Paczkowski, Manuel Strlek légióspáros, míg a hazaiak legjobbja a 24 esztendős Dejan Babics volt, miközben állandósulni látszott az egy-kétgólos, immár hazai előny, köszönhetően annak is, hogy a Veszprém baja meggyűlt az emberelőnyös helyzetekkel.

A hajrában az volt a nagy kérdés, hogy megszületik-e a SEHA-liga mostani kiírásának 54. mérkőzésén az első döntetlen – nos, Strlek lélektanilag fontos pillanatban ziccert hibázott, ezzel el is úszott a mérkőzés.

Amelynek egyik érdekessége az volt, hogy a két veszprémi kapus összesen négyet védett: Székely Márton háromszor, Vladimir Cupara egyszer tudott hárítani, miközben a két szabácsi kapuvédő 17 alkalommal járt túl a kapura dobók eszén.

Nem jutott még be a nyolcaddöntőbe, de szombaton a PPD Zagreb ellen máris javíthat a magyar csapat.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ
METALOPLASZTIKA SABAC (szerb)–TELEKOM VESZPRÉM 30–26 (18–15)
Szabács, 1000
néző. V: Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)
SABAC: Bomastar – Milics 3, Todorovics, Cagalj 1, DJUKICS 4, Gojkovics 3, Maticsics 1 (1). Csere: Jandrics 2 (kapus), Dodics, Piszarics 2, A. Babics 3, Dosen 1, Petrovics, KLJAJICS 4, D. BABICS 6. Edző: Veszelin Vukovics
VESZPRÉM: Cupara – Hornyák 1, PACZKOWSKI 9, Melnicsuk 3, B. Blagotinsek 2, Bodor, STRLEK 9 (3). Csere: Székely (kapus), Z. Ilics 2, Szuharev, Dörnyei, Dobi, Bakos, Szűcs B., Sisa. Edzők: Gulyás Péter, Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 14. p.: 5–8. 21. p.: 11–10. 26. p.: 15–12. 34. p.: 21–18. 39. p.: 21–21. 47. p.: 25–23. 53. p.: 26–26. 58. p.: 27–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Momir Ilics:
– Az 57. percig kiegyenlített meccset játszottunk, de addigra fiatal játékosaimnak elfogyott az erejük és kiütközött a tapasztalatlanságuk. Remélem, sok, a mostanihoz hasonló meccset fogunk még játszani, mert azon vagyunk, hogy ezt a korosztályt minél jobban fejleszteni tudjuk.