Női vízi: győzelem a görögök ellen is a Szardínia-kupán

MTI/R. P.MTI/R. P.
2022.08.04. 20:23
Fotó: federnuoto.it
A magyar női vízilabda-válogatott 11–9-re legyőzte a görög csapatot az olaszországi Sassariban zajló felkészülési torna csütörtöki fordulójában.

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese – amely a hazai rendezésű világbajnokságon júliusban ezüstérmet nyert – szerdán az izraeliek elleni 18–8-as sikerrel rajtolt.

A magyar szövetség beszámolója szerint a válogatott ezúttal a második és harmadik negyedben remekelt, és vezetett már 10–6-ra is. A hajrában a rivális tudott faragni a hátrányából.

Az augusztus végén kezdődő spliti Európa-bajnokságra készülő együttes pénteken a spanyolokkal, majd szombaton az olaszokkal, a vasárnapi zárónapon pedig a hollandokkal csap össze a rangos szardíniai viadalon.

NŐI VÍZILABDA
Szardínia-kupa, 2. forduló

Magyarország–Görögország 11–9 (1–1, 3–2, 4–2, 3–4)
A magyar csapat gólszerzői: Leimeter, Garda, Gurisatti 2-2, Farkas T., Mahieu, Máté, Peresztei-Nagy, Faragó 1-1