Brazília ki- és lepipálva, gólzáporral kezdtek a női pólósok

2013.07.21. 18:44
Nem volt egy súlycsoportban egymással a két válogatott (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
A magyar női vízilabda-válogatott gólzáporos győzelemmel mutatkozott be a Barcelonában zajló vizes világbajnokságon. Merész András szövetségi kapitány együttese a női pólótorna csoportkörének első fordulójában, igazolva erőfölényét, tizennégy góllal nyert Brazília ellen.

A mérkőzés elején rögtön nyomatékosítottuk az ellenfélben, hogy semmi keresnivalója és esélye nincs ezen a napon. Azonnal letámadtunk, kellően agresszívek voltunk, nem is tudtak ezzel mit kezdeni a kizárólag távoli ejtésekkel próbálkozó brazilok. Keszthelyi Rita pedig megkezdte a gólgyártást: első három próbálkozásából három gól született. Közben azért az ellenfél is betalált, de megnyugtató volt az előnyünk. Annál is inkább, mert Menczinger Kata duplázott (6–2). Érett a kiütés. A folytatásban viszont sorra küldték ki a mieinket – hat személyit fújtak ránk, miközben a brazilok a büntetőt érő szabálytalanságra kaptak egyet –, ami kicsit megzavarta a mieinket. Merész András szövetségi kapitány aligha véletlenül kért időt a játékrész közepén. Védelmünk azonban stabilan állt, és létszámhátrányosan is kivédekezte a brazil akciókat, Bolonyai Flóra kapuja ebben a felvonásban érintetlen maradt. Miután elől azért összejött három gól - Miskolczi Ibolya duplázott –, a nagyszünetre hétre nőtt az előnyünk (9–2).

Érezhető és várható volt, valamit tenni kell, ha a következő olimpia rendezőjét nem akarják a padlón látni, és persze soha nem tesz jót egy világversenynek, ha óriási különbség alakul ki a küzdő felek között. A nagyságrendekkel jobb magyar csapat sorra kapta a kiállításokat, de a brazilok még annyira sem voltak jók, hogy éljenek a lehetőséggel és felzárkózzanak. Létszámhátrányban is kiválóan védekeztünk, és a Bolonyait váltó Kasó Orsolya is többször védett. A sorainkat azonban csak a negyed végjátékában tudtuk rendezni, hárommal növeltük az előnyünket, és újabb felvonást zártunk kapott gól nélkül (12–2). A bírók támogatói felfogása a negyedik negyedben sem változott, viszont a brazilok értékesítettek néhány fórt – akadt közte kettős –, ellenben a kipontozódások miatt megfogyatkozó csapatunk nemes és sportszerű elégtételt vett. Már csak dacból is padlóra küldte az erejével is elkészülő ellenfelet (20–6).

VIZES VB, BARCELONA
NŐI VÍZILABDATORNA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 20–6 (6–2, 3–0, 3–0, 8–4)
Barcelona, 200
néző. V: Naumov (orosz), Reemnet (holland)
MAGYARORSZÁG: Bolonyai – Antal, KESZTHELYI 5, Takács O. 1, BUJKA 3, Szücs G., Kisteleki D. 2. Cs: Kasó (kapus), Tóth I., Miskolczi 2, Illés A. 2, Menczinger K. 4, Garda 1. Szövetségi kapitány: Merész András
BRAZÍLIA: Man. Canetti – Maia 1, ZABLITH 2, Dias, Mar. Canetti, Coutinho 1, Chiappini 2. Cs: Chamorro (kapus), Vigna, Bahia, Muratore, Abla, Santoro. Szövetségi kapitány: Sandy Nitta
Gól – emberelőnyből: 4/3, ill. 14/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 3/1
Gól – ötméteresből: 4/4, ill. 1/1
Kipontozódott: Miskolczi (21. p.), Tóth I. (25. p.), Takács O. (29. p.), Garda (31. p.)
MESTERMÉRLEG:
Merész András:
– Egy csomó gondolkodásbeli hibát vétettünk. Arra, hogy a formánk még nem az igazi, most azt mondanám, tudatos, aztán majd két nap múlva, az olaszok ellen kiderül, így van-e. Délelőtt komolyan edzettünk, de attól, hogy fizikailag fáradt egy játékos, fejben összeállhatna a kép rendesen – nos, nagyon nehezen állt össze. Legalább négyszer-ötször követtük el egy-két percen belül ugyanazt a hibát, amelyért kiállítást adtak. Szerintem nem jogosan, de ha valamire kiállítást adnak, akkor ne kövessük már el még egyszer! Ezzel együtt a csapat dicséretet érdemel, tizennégy góllal nyerni egy vb-nyitómeccsen jó dolog.

A JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI
A-csoport

Oroszország–Üzbegisztán 22–6 (5–1, 6–1, 5–2, 6–2)
Spanyolország–Hollandia 14–12 (2–4, 5–1, 3–3, 4–4)
B-csoport
Ausztrália–Új-Zéland 15–4 (3–1, 4–2, 4–0, 4–1)
Kína–Dél-afrikai Köztársaság 17–2 (4–0, 4–0, 5–0, 4–2)
C-csoport
Egyesült Államok–Görögország 12–8 (1–2, 3–2, 4–2, 4–2)
Kanada–Nagy-Britannia 14–9 (3–2, 4–3, 4–3, 3–1)
D-csoport
MAGYARORSZÁG–Brazília 20–6 (6–2, 3–0, 3–0, 8–4)
Olaszország–Kazahsztán 9–7 (1–3, 5–0, 2–3, 1–1)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

4. negyed

32. perc Vége a negyedik negyednek és a mérkőzésnek
32. perc
Menczingeré a mérkőzés utolsó találata 20–6
32. perc
Magyar kiállítás, brazil büntető,Chiappini pedig gólt lőtt 19–6
32. perc Kisteleki
góljával vette kezdetét az utolsó perc a mérkőzésen 19–5
31. perc Illés
lőtte át a brazil védelmet 185
30. perc
Kinyílt a gólzsák: Zablith újabb fórt váltott gólra 17–5
30. perc Garda Krisztina
távolról vágott be egy bombát 17–4
29. perc Izabella
Chiappini kettős fórban volt eredményes 16–4
29. perc
Bujka harcolt ki egy büntetőt, amit Illés Anna vágott a brazil kapuba 16–3
29. perc Marina
Zablith csak behúzott a falból egy fórt 15–3
27. perc
Bujka volt eredményes, fórban játszva övé volt a második, gólt érő lövés 15–2
26. perc
Brazil előnyben a lécről a képzeletbeli gólvonalon ringatózott a labda. Menczinger újabb gólja, a röviden látta meg és lőtte ki a rést 14–2
25. perc
Brazil előny, de lövésük sincs. Bujka vágott be egy büntetőt 13–2
25. perc
Tóth kapta meg a harmadik kiállítását a negyed elején, rutinos játékosunk kipontozódott.

3. negyed

24. perc Vége a harmadik negyednek.
24. perc
Brazil fórban Kasó védett.
23. perc
Ha egy üzlet beindul: Bujka az első gólját szerezte, ráadásul csavarból. A legutóbbi három támadást egyaránt góllal fejeztük be 12–2
22. perc
Amit 26 mp-verl később éppen Keszthelyi tolt meg még eggyel labdaszerzés után 11–2
22. perc
A hektikus percek után megváltásként jött Keszthelyi gólja fórból 10–2
21. perc
Miskolczi kiállítása után a brazilok időt kértek. 40 mp alatt három magyar kiállítás: Tóth után
Miskolczi kapott egy újabbat.
20. perc
Továbbra sincs gól a negyedben: a dél-amerikai támadásokban erő és elképzelés sincs, nálunk meg hiányzik a koncentráció a befejezéseknél.
19. perc
Hiába úsztunk meg, kimaradt a helyzet. Viszont az egyre inkább fáradni látszó brazilok akcióit simán védekeztük ki.
17. perc
Hogy ne jöjjünk ki a gyakorlatból, Menczinger a negyed első kiállítottja. Kasó azonban védett.
17. perc
Bolonyai helyére Kasó Orsolya érkezett a magyar kapuba.

2. negyed

16. perc Vége a második negyednek.
16. perc
Becsülettel próbálkoztak a brazilok a passzokkal és a lövésekkel, ám eredménytelenül.
15. perc
Miskolczi törte meg a gólcsendet, egy megúszást követően kapufás gólt lőtt 9–2
13. perc
Szűcs Gabriella is begyűjtötte első, csapatunk hatodik személyi hibáját. A második felvonásban a negyediket...
13. perc
Csapkodó és kapkodó a játék, picit mi is elveszítettük a fonalat, Merész András időt kért.
13. perc
Nem jöttek be az ejtések, majd a fórjáték sem hozott eredményt, így a centerrel próbálkoztak a brazilok, de hiába, őt is levédekeztük.
12. perc
Miskolczi góllal vett elégtételt, egy büntetőt váltott gólra, miután Menczinger ellen szabálytalankodtak 8–2
11. perc
Miskolczi Ibolya a negyed harmadik kiállított játékosa, Antal és Takács után...
10. perc
Újabb brazil emberelőny maradt kihasználatlanul, köszönhető a labdát lehalászó Kisteleki Dórának, aki góllal fejezte be az ellentámadást 7–2
9. perc
Bujka centerből lőtt a kapufára.
9. perc
Antal Dóra a felvonás első kiállított játékosa, a brazil támadást viszont kivédekeztük.

1. negyed

8. perc Vége az első második negyednek.
8. perc
Sokadik labdaszerzésünk után Menczinger a szélről ejtett a kapuba 6–2
8. perc
Bolonyai újabb védése után kihasználatlanul hagytunk egy fórt.
7. perc
Ezúttal viszont igen. Tóth Ildikó harcolta ki a büntetőt, amit Menczinger Kata értékesített 5–2
7. perc
A védők mindkét oldalon eltüntették a centereket, de a bírók egyiknél sem fújtak.
6. perc
Határozott brazil védekezés után az ellentámadásnál Bolonyai védett.
5. perc Lucianna Maia
fórból volt eredményes 4–2
4. perc
Labdaszerzés és létszámfölényes kontra után Keszthelyi lőtt újabb gólt 4–1
4. perc Takács Orsolya
emberfórból növelte ismét kettőre az előnyünket 3–1
4. perc
Mirella Coutinho szabaddobásból szépített 2–1
4. perc
Centerezésből korábban már volt a braziloknak kapufájuk, ezúttal összejött szabaddobásból is. Kisteleki Dóra próbálkozott ejtéssel.
3. perc
Ha egy üzlet beindul: Keszthelyi újabb gólja 2–0
2. perc Bolonyai Flóra védett, Bujka Barbara lövése a kapufán végezte.
1. perc Mi vihettük az első támadást, majd a másodiknál Keszthelyi Rita találatával vezetést is szereztünk 1–0