Férfi vízi BL: a Fradi simán nyert, az Eger nagyon kikapott

2019.02.27. 21:57
A Szolnoki Dózsa végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott a Waspo Hannover otthonában, 13–9-es győzelmével pedig őrzi a továbbjutást érő harmadik helyet a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Balogh László)

Miután három héttel ezelőtt Zágrábban megszerezte szezonbeli első idegenbeli győzelmét a Bajnokok Ligájában a Szolnoki Dózsa, a 9. fordulóban a második siker is összejött a két idénnyel korábbi győztesnek.

A magyar bajnoki ezüstérmes 2–0-s első negyeddel nyitott, majd a második játékrészben újabb két találattal növelte előnyét, így a nagyszünetre már négy góllal vezetett (2–6).

A Hannover a találkozó második felében már jóval hatékonyabbnak bizonyult támadásbefejezésben, s a harmadik negyedet meg is nyerte egy találattal (5–8). De a Szolnok sikere ennek ellenére sem került veszélybe. Az utolsó játékrészben hol három, hol négy góllal vezetve, végül 13–9-re nyert.

A Szolnok ezzel őrzi harmadik helyét a csoportban, igaz a negyedik helyezett Olympiakosznak ugyanannyi pontja van, mint a Dózsának. Nagy Viktorék a 10. fordulóban épp Görögországban játszanak majd ki-ki meccset.

A csoport utolsó helyén álló Hannover a házigazda jogán automatikus résztvevője a júniusi nyolcas döntőnek, ezért csak az első három pozíció ér továbbjutást.

Az A-csoportban a ZF-Eger a mind a nyolc meccsét megnyerő éllovast, a Pro Reccót fogadta, és az idegenbeli 17–7-es vereség után aligha számíthatott sok jóra. Gyárfás Tamásék az első negyed derekáig tartották a lépést az olaszokkal (2–2), a játékrész hajrájában viszont még háromszor betaláltak Dusan Mandicsék (2–5).

Az első félidő végére hatra duzzadt a különbség (3–9), a nagyszünet után Francesco Di Fulvio találata pedig már 3–11-et eredményezett. Az egriek a negyedik negyed elejére valamelyest feljebb kapaszkodtak (7–13), de innentől már csak a vendégek találtak be, ezúttal kilenc lett közte (7–16).

A Fradi meccsén sem volt sok kérdés, a sereghajtó Crvena zvezda ellen már a 4. percben néggyel mentek Varga Dénesék (4–0), a 10.-ben pedig már hét volt közte (8–1), ez a különbség pedig megmaradt a szünetig (10–3).

A harmadik negyedben kinyílt a gólcsap, a szerbek egyszer feljöttek ötre is (11–6), de ekkor Gór-Nagy Miklósék újra belelendültek (15–6), és a negyedik felvonás derekán meglett a tíztalálatos differencia is (17–7). A vendégek a végén kozmetikáztak, de így sem forgott veszélyben a Fradi-siker (17–9).

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
ZF-Eger–Pro Recco (olasz) 7–16 (2–5, 1–4, 3–4, 1–3)
Eger, 1500
néző. V: Naumov (orosz), Ivanovszki (montenegrói)
EGER:
Csiszár – Sz. RASOVICS 2, Hosnyánszky, Decker Á. 1, Murisics 1, Gyárfás 1, Kürti
Csere: Valics (kapus), Avramovics, BIROS B. 1, Sánta, Tóth Bendegúz 1, Magyar M.
Edző: Dabrowski Norbert
RECCO: Bijac – Echenique, IVOVICS 3, Filipovics 1, KAYES 2, Di Fulvio 1, Bukic 2
Csere: MANDICS 3, Molina, Cupido, ODEGAS 3, Renzuto 1
Edző: Ratko Rudic
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 12/9
Kipontozódott: Kürti D. (23. p.), Decker Á. (31. p.)
Dabrowski Norbert: – A vereség ellenére örülök, hogy öt saját nevelésű játékossal ilyen mérkőzést tudtunk játszani. Egyértelmű, hogy a bombaerős Recco mindenkit elver a csoportban, így nem lehettek vérmes reményeink. Megpróbáltunk agresszív, nyílt sisakos játékot mutatni, a várható bajnoki menetelésre is gondolva sokat cseréltünk, nem az eredményt hajszoltuk, hanem próbáltuk fékezni a vendégeket. Az olaszok előnyeivel szemben nem lehetett mit tenni. Szerethető, fiatal csapatot építünk, amely kivívta a közönségünk elismerését, s ennek örülök.
Ratko Rudic: – Az Eger jó partner volt ehhez az összecsapáshoz, amelyet végig koncentrált játékkal, magabiztosan nyertünk meg. Elégedett vagyok a fiúkkal, mind támadásban, mind védekezésben jól teljesítettek.

FTC-Telekom Waterpolo–Crvena zvezda (szerb) 17–9 (6–1, 4–2, 5–4, 2–2)
Komjádi uszoda, 800
néző. V: Seidel (német), Budramisz (görög)
FTC:
Vogel Soma – YOUNGER 2, VARGA DÉNES 2, Jaksics 1, NÉMET T. 2, VÁMOS 3, Sedlmayer 1
Csere: Kállay 1, Pohl, NIKICS 2, Jansik Sz. 1, GÓR-NAGY 2
Edző: Varga Zsolt
ZVEZDA: Todorovszki – Tankosics, Makszimovics 2, Vasics, Bitadze 1, LJUBENOVICS 4, Burszacs
Csere: Misovics (kapus), Perkovics, D. Zsezselj, Milojevics, Popovics 2, N. Kovacsevics
Edző: Alekszandar Filipovics
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Perkovics (20. p.), Burszacs (22. p.), Popovics (23. p.), Jansik Sz. (24. p.), Pohl (28. p.)
Varga Zsolt:
– Az elmúlt hetekben nem ment olyan jól a játék, nyilván sokat dolgoztunk, amellett sérülések és betegségek is nehezítették a dolgunkat, így jól jött ez a mérkőzés, hogy a csapat újra magára találjon. Az első két negyedben határozott, pontos volt a támadójátékunk, védekezésben is rendben volt minden, bár nem volt olyan veszélyes a kapunkra az ellenfél. Talán a második két negyedben lazult a koncentráció, de ez a jelentős különbségnek volt betudható.
Alekszandar Filipovics: – A legnagyobb problémát a rossz kezdés jelentette, sajnos nem koncentráltunk eléggé a mérkőzés elején, és ezt egy olyan klassziscsapat, mint a Ferencváros, természetesen megbünteti. A harmadik negyedtől elkezdtünk jobban játszani, de hozzá kell tenni, hogy ekkor már nem játszott teljes intenzitással az ellenfél, ezért is lehetett kicsit szorosabb az utolsó két negyed eredménye.

HANNOVER:
Schenkel – Ban, DARKO BRGULJAN 3, Real 1, Winkelhorst 1, Szekulics, A. RADOVICS 3
Csere: Corusic, P. Jokics, Preuss, Esforzado, Giorgetti 1
Edző: Karsten Seehafer
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori 2, PRLAINOVICS 6, V. Rasovics 2, KIS G. 1, Angyal, Jansik D.
Csere: D. LAZICS 2, M. Alekszics, Szatmári, Teleki
Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 15/6, ill 9/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Teleki (26. p.), Bátori (27. p.), Angyal (29. p.)
Karsten Seehafer: – Az első két negyedben rendkívül rosszul használtuk ki az emberelőnyös lehetőségeinket, a hatból csak egyet váltottunk gólra, ezzel pedig alaposan megnehezítettük saját helyzetünket. Kicsit későn ébredtünk fel ahhoz, hogy legyen esélyünk a fordításra, végig futottunk az eredmény után.
Zsivko Gocics: – Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk. Rendkívül kemény mérkőzést játszottunk, ami fizikailag nagyon igénybe vette a csapatot. Fontos három pontot szereztünk, hogy ez mire lesz elég, kiderül, de remélem, hogy az utolsó fordulóig versenyben leszünk a továbbjutásért, és még ebben az idényben visszatérhetünk Hannoverbe.

Spandau 04 (német)–BPM Sport Management (olasz) 8–13
Mladost Zagreb (horvát)–Jug Dubrovnik (horvát) 5–11