Férfi vízi ob I: megvan a Vasas első győzelme az idényben

2019.09.26. 21:15
A VasasPlaket 13–11-re legyőzte a Budapest Honvédot a férfi vízilabda ob I csütörtöki játéknapján.

A Vasas első győzelmét szerezte a bajnokságban, míg a Honvéd először kapott ki.

A találkozó legeredményesebb játékosai az egyaránt négygólos Sélley Rauscher Domonkos (Vasas) és Fülöp Bence (Honvéd) voltak.

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ, B-CSOPORT
VASASPLAKET–BUDAPESTI HONVÉD SE 13–11 (2–4, 3–2, 5–3, 3–2)
Komjádi uszoda
, 200 néző. V: Füzesi Zs., Kun Gy.
VASAS: Dévai – Hegedüs G., Török B. 1, Bencz, NIKICS 1, Miklós L. 1, Halek. Csere: BÓBIS B. 4, SÉLLEY-RAUSCHER 4, Simon H. 1, Kiss B. 1, Takács B. Edző: Bóbis Máté
HONVÉD: Decker A. – Manhercz Á. 1, Fejős 1, Illés S., SZIRÁNYI 1, Simon R. 1, Tóth Gy. 2. Csere: Lukács Á., Kardos A., FÜLÖP B. 4, Kevi, Juhász Zs. 1, Gregor. Edző: Merész András
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/2
Kipontozódott: Hegedüs G. (26. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Takács B. (21. p.)
MESTERMÉRLEG
Bóbis Máté: – Fizikailag az ellenfelünk fölé tudtunk kerekedni, sok lefordulásunk volt, gyakran tudtunk rendezetlen védekezés ellen támadni, ez volt a kulcs. A kezdésen még sokat kell dolgoznunk, mert nem lehet minden meccset négygólos hátrányból megfordítani, de alapvetően a küzdőszellemünk biztató.
Merész András: – Hat kettőig minden jól ment, utána viszont semmi sem. Elkezdtünk kapkodni és fegyelmezetlenül játszani, ami megbosszulta magát. Nagy esélyt szalasztottunk el, négy forduló után remekül állhattunk volna, így nincs mit tenni, mint venni egy nagy levegőt és szerezni egy nagyobb skalpot.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. ZF-Eger 4 3 1 54–31 +23 10
2. A-Híd OSC Újbuda 3 3 43–18 +25 9
3. BVSC-Zugló 3 3 37–29 +8 9
4. Budapesti Honvéd SE 4 3 1 41–34 +7 9
5. VasasPlaket 4 1 3 36–46 –10 3
6. Metalcom Szentes 3 1 2 24–30 –6 1
7. Kaposvári VK 3 3 18–41 –23 0
8. AVUS Szombathely 4 4 34–58 –24 0
Legfrissebb hírek

Kovács Róbert: Már nincs biztos győzelem

Vízilabda
20 órája

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
2026.06.23. 08:53

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Vízilabda
2026.06.05. 08:07

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Vízilabda
2026.06.02. 15:06

Története során huszonnyolcadszor bajnok az FTC a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.31. 20:09

Férfi vízilabda ob I: újra legyőzte a Szolnokot, a BVSC lett a bronzérmes

Vízilabda
2026.05.30. 17:22

Férfi vízilabda ob I: megszerzi-e a bronzérmet a BVSC?

Vízilabda
2026.05.30. 10:29
Ezek is érdekelhetik