D. Á. 2019.08.31 08:36 Frissítve: 2019.09.13 20:49

VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ 2019–1920

A férfi vízilabda-bajnokság lebonyolítása megegyezik az előző idénybelivel: a tizenhat csapat az alapszakaszban két nyolcas csoportban játszik körmérkőzéses rendszerben, majd a középszakaszban a csoportok 1–4. és 5–8. helyezettjei mérkőznek egymással, aztán következik a rájátszás az 1–4., az 5–8., a 9–12. és 13–16. helyekért. Az alapszakasz a tervek szerint szeptember 4-től 2020. február 29-ig tart.

 

 AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FTC Telekom 2 2 38–20 +18  6
2. PannErgy Miskolci VLC 2 2 30–13 +17  6
3. Szolnoki Dózsa 2 2 24–17 +7  6
4. Debreceni VSE 2 1 1 17–16 +1  3
5. UVSE 2 1 1 21–25 –4  3
6. PVSK-Mecsek Füszért 2 2 18–25 –7  0
7. Szeged 2 2 19–32 –13  0
8. Tatabánya 2 2 8–27 –19  0
A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. A-Híd OSC Újbuda 2 2 24–11 13 6
2. Budapesti Honvéd SE 2 2 23–15 8 6
3. BVSC-Zugló 2 2 26–19 7 6
4. ZF-Eger 2 1 1 23–19 4 4
5. Metalcom Szentes 2 1 1 18–23 –5  1
6. AVUS Szombathely 2 2 21–25 –4  0
7. VasasPlaket 2 2 13–24 –11  0
8. Kaposvári VK 2 2 12–24 –12  0

 

ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
A-CSOPORT
2019. szeptember 4.
Tatabánya–PannErgy-MVLC 4–17
Szeged–FTC-Telekom 11–20
PVSK-Mecsek Füszért–Szolnoki Dózsa 9–12
UVSE–Debreceni VSE 12–7

B-CSOPORT
2019. szeptember 4.
Kaposvári VK–Honvéd 6–12
Metalcom Szentes–ZF-Eger 11–11
AVUS–BVSC-Zugló 12–14
VasasPlaket–A-HID OSC Újbuda 5–12


2. FORDULÓ
A-CSOPORT
2019. szeptember 6.

FTC-Telekom–UVSE 18–9
2019. szeptember 7.
PannErgy-MVLC–PVSK-Mecsek Füszért 13–9
Szolnoki Dózsa–Szeged 12–8

Szeptember 13.
Debreceni VSE–Tatabánya 10–4
B-CSOPORT
2019. szeptember 7.
BVSC-Zugló–Metalcom Szentes 12–7 
ZF-Eger–VasasPlaket 12–8
A-HID OSC Újbuda–Kaposvári VK 12–6

2019. november 27.
Honvéd–AVUS

3. FORDULÓ
2019. szeptember 18.

A-CSOPORT
FTC-Telekom–Tatabánya 
Szolnoki Dózsa–UVSE 
Debreceni VSE–PVSK-Mecsek Füszért 
PannErgy-MVLC–Szeged 
B-CSOPORT
2019. szeptember 18.

ZF-Eger–Kaposvári VK 
A-HID OSC Újbuda–AVUS 
Honvéd–Metalcom Szentes
BVSC-Zugló–VasasPlaket

4. FORDULÓ
A-CSOPORT
2019. szeptember 25.
Szeged–Debreceni VSE
2019. szeptember 28.
Tatabánya–Szolnoki Dózsa 
UVSE–PannErgy-MVLC  
PVSK-Mecsek Füszért–FTC-Telekom 
B-CSOPORT
2019. szeptember 27.
Kaposvári VK–BVSC-Zugló 
2019. szeptember 28.
Metalcom Szentes–A-HID OSC Újbuda 
VasasPlaket–Honvéd
2019. október 02.
AVUS ZF-Eger–Szombathely

5. FORDULÓ

2019. október 05.
A-CSOPORT
Debreceni VSE–FTC-Telekom 
Szeged–PVSK-Mecsek Füszért 
UVSE–Tatabánya 
PannErgy-MVLC–Szolnoki Dózsa 
B-CSOPORT
2019. október 04.
Kaposvári VK–AVUS
2019. október 5. 
BVSC-Zugló–ZF-Eger
VasasPlaket–Metalcom Szentes 
Honvéd–A-HID OSC Újbuda

6. FORDULÓ
A-CSOPORT
2019. november 2.

Szolnoki Dózsa–Debreceni VSE 
PVSK-Mecsek Füszért UVSE 
Tatabánya Szeged 
FTC-Telekom PannErgy-MVLC 
B-CSOPORT
2019. november 2.

ZF-Eger–Honvéd 
AVUS–VasasPlaket 
Metalcom Szentes–Kaposvári VK 
A-HID OSC Újbuda–BVSC-Zugló

7. FORDULÓ
A-CSOPORT
2019. november 30.

Szolnoki Dózsa–FTC-Telekom 
PannErgy-MVLC–Debreceni VSE 
Tatabánya–PVSK-Mecsek Füszért 
UVSE–Szeged 
B-CSOPORT
2019. november 30.
ZF-Eger–A-HID OSC Újbuda 
BVSC-Zugló–Honvéd 
AVUS–Metalcom 
Kaposvári VK–VasasPlaket
 
8. FORDULÓ
A-CSOPORT

2019. novermber 16.

FTC-Telekom–Szeged 
Szolnoki Dózsa–PVSK-Mecsek Füszért 
Debreceni VSE–UVSE 
PannErgy-MVLC–Tatabánya
B-CSOPORT
2019. november 16.
ZF-Eger–Metalcom Szentes 
BVSC-Zugló–AVUS 
A-HID OSC Újbuda–VasasPlaket 
Honvéd–Kaposvári VK
 
9. FORDULÓ
A-CSOPORT

2019. november 27.
Szeged–Szolnoki Dózsa 
PVSK-Mecsek Füszért–PannErgy-MVLC 
Tatabánya–Debreceni VSE 
UVSE–FTC-Telekom
B-CSOPORT
2019. szeptember 7.
AVUS–Honvéd 9–11
2019. november 27.
Metalcom Szentes–BVSC-Zugló 
Kaposvári VK–A-HID OSC Újbuda 
VasasPlaket–ZF-Eger
 
10. FORDULÓ
A-CSOPORT

2020. február 1.
Tatabánya–FTC-Telekom 
Szeged–PannErgy-MVLC 
PVSK-Mecsek Füszért–Debreceni VSE
UVSE–Szolnoki Dózsa
B-CSOPORT
2020. február 1.
Kaposvári–VK ZF-Eger 
Metalcom Szentes–Honvéd 
AVUS–A-HID OSC Újbuda 
VasasPlaket–BVSC-Zugló

11. FORDULÓ
A-CSOPORT

2020. február 8.
FTC-Telekom–PVSK-Mecsek Füszért 
Szolnoki Dózsa–Tatabánya 
Debreceni VSE–Szeged 
PannErgy-MVLC–UVSE 
B-CSOPORT
2020. február 8.
ZF-Eger–AVUS 
BVSC-Zugló–Kaposvári VK 
A-HID OSC Újbuda–Metalcom 
Honvéd–VasasPlaket

12. FORDULÓ
A-CSOPORT
2020. február 15.

FTC-Telekom–Debreceni VSE 
Szolnoki Dózsa–PannErgy-MVLC 
PVSK-Mecsek Füszért–Szeged 
Tatabánya–UVSE 
B-CSOPORT
2020. február 15.

ZF-Eger–BVSC-Zugló 
Metalcom Szentes–VasasPlaket 
AVUS–Kaposvári VK 
A-HID OSC Újbuda–Honvéd

13. FORDULÓ
A-CSOPORT
2020. február 26.

Debreceni VSE–Szolnoki Dózsa 
Szeged–Tatabánya
PannErgy-MVLC–FTC-Telekom
UVSE–PVSK-Mecsek Füszért  
B-CSOPORT
2020. február 26.

BVSC-Zugló–A-HID OSC Újbuda 
Kaposvári VK–Metalcom Szentes  
Honvéd–ZF-Eger
VasasPlaket–AVUS

14. FORDULÓ
A-CSOPORT

2020. február. 29.
FTC-Telekom–Szolnoki Dózsa 
Debreceni VSE–PannErgy-MVLC 
PVSK-Mecsek Füszért–Tatabánya 
Szeged–UVSE 
B-CSOPORT
2020. február 29.
Metalcom–AVUS 
VasasPlaket–Kaposvári VK
A-HID OSC Újbuda–ZF-Eger 
Honvéd–BVSC-Zugló 

2019.09.03 22:10:48

Vízilabda LAKNER GÁBOR, ROSKA EMESE BOGLÁRKA

Az ob I-ben játszó olimpiai bajnokok száma az új idényben tíz alá csökkent.

2019.09.01 23:29:43

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Ez mégsem nyomta rá a bélyegét a teljesítményükre, ők ugyanis még abba nőttek bele, hogy a magyar vízilabdázó mindig, mindenütt a legjobbját nyújtja, megalkuvás nélkül. Ez van erőst megkopóban.

2019.08.31 23:44:37

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

NS-VÉLEMÉNY. A rajongó nehezen engedi el a meghatározó pillanatokat.

2019.08.29 12:11:48

Vízilabda D. Á.

Sorozatban harmadszor lehet bajnok az FTC.

2019.08.28 09:33:43

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

A visszavonuló háromszoros olimpiai bajnok nem szeretett volna túlságosan barátságos búcsúmeccset.