Kínos, de rekord; Sándor nem mondhatott nemet Gera hívására

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.07.14. 23:46
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

• Noha egy-két évig még szívesen futballozott volna, Sándor György lényegében egyik napról a másikra befejezte labdarúgó-pályafutását. A váratlan döntés mögött azonban egy olyan felkérés áll, amelyre egyszerűen nem mondhatott nemet a korábbi kilencszeres válogatott középpályás: Gera Zoltán, az U21-es válogatott új szövetségi edzője a stábjába hívta másodedzőnek. Lapunknak a szakember azt mondta, már alig várja, hogy jöjjenek a meccsek.
• Noha egy-két évig még szívesen futballozott volna, Sándor György lényegében egyik napról a másikra befejezte labdarúgó-pályafutását. A váratlan döntés mögött azonban egy olyan felkérés áll, amelyre egyszerűen nem mondhatott nemet a korábbi kilencszeres válogatott középpályás: Gera Zoltán, az U21-es válogatott új szövetségi edzője a stábjába hívta másodedzőnek. Lapunknak a szakember azt mondta, már alig várja, hogy jöjjenek a meccsek.

• Mezőkövesdről Ciprusra, az Apollon Limassolhoz szerződött Szalai Attila. A 21 éves hátvéd már nemzetközi meccsen is bemutatkozott új csapatában, a litván Spyris Kaunas elleni Európa-liga-mérkőzésen 45 perc játéklehetőséget kapott, csapata pedig idegenben szerzett kétgólos előnyt. Hogy kikérte-e a korábban szintén a szigetországban légióskodó magyar futballisták véleményét a döntése előtt, arról is beszélt lapunknak az ifistaként már Ausztriában is megforduló játékos.

• Munkatársunk a helyszínen nézte végig a női vízilabdatorna első magyar meccsét a vizes vb-n, s ő sem akart hinni a szemének. A kvangdzsui világbajnokságon rekord különbségű győzelem született, a mieink 64–0-ra ütötték ki a házigazda dél-koreaiakat, akik lényegében a túlélésükért küzdöttek a vízben. Az eredmény persze imponáló, de a sportág megítélésének nyilvánvalóan nem tesz jót egy ilyen eredmény: erről is beszélt Bíró Attila szövetségi kapitány és lapunk szakértője, Faragó Tamás.

Népsport mellékletünkben bemutatjuk a 120 éve született Nobel-díjas amerikai írót, Ernest Hemingwayt, aki rajongott a sportért, bár számára igazi sport csak három létezett: a bikaviadal, az autóversenyzés és a hegymászás. A többit úgy minősítette, hogy azok csupán „játékok”. Ezek közül az ökölvívás állt a legközelebb a szívéhez. Párizsban, ahol az első világháború után élt, egy alkalommal ádáz meccset vívott író barátjával, Morley Callaghannel.

Legfrissebb hírek

Győzzünk, hogy ne kelljen számolgatni!; Nadir Benbuali: A Győr a legjobb magyar csapat

E-újság
15 órája

Tíz éve, a norvég–magyar Eb-pótselejtező napján hunyt el Fülöp Márton; Callum Styles: Nem akarjuk elszalasztani ezt a lehetőséget

E-újság
Tegnap, 0:23

Tóth Alex ki-ki meccsre készül; a 17 éves Galambos János busszal ingázik Szekszárd és Paks között

E-újság
2025.11.10. 23:45

Esélyt sem adott Szoboszlaiéknak a City; Damir Krznarnak megköszönték

E-újság
2025.11.09. 23:27

Szegedi dráma és tragédia. Egyre mélyül az Újpest alatt a gödör

E-újság
2025.11.09. 00:23

Robbie Keane: A pletyka nem érdekel, jól érzem magam a Ferencvárosnál!; Redzic Damir: Sokat szeretnék tanulni Szoboszlai Dominiktól

E-újság
2025.11.07. 23:50

Szabó István: Nem hátsó szándékkal ülök majd a lelátón; A vége szoros lett, de a Fradi hozta a kötelezőt

E-újság
2025.11.07. 00:05

Műtét vár Tóth Balázsra; Keane: Egy győzelem közelebb repítene minket az álmainkhoz

E-újság
2025.11.05. 23:55
Ezek is érdekelhetik