Vizes vb: a spanyolok játszanak a horvátokkal az elődöntőben

K. B., CS. B.K. B., CS. B.
2022.06.29. 20:30
Horvátország a szerbeket legyőzve elődöntős (Fotó: FINA)
A Budapesten zajló vizes világbajnokság vízilabdatornájának második negyeddöntőjében Horvátország nagy csatában, 14–12-re legyőzte Szerbiát, és pénteken, a döntőbe jutásért a Montenegrót egy góllal felülmúló spanyolokkal találkozik.

Az első negyedet kőkemény védekezés, kiegyenlített játék jellemezte (1–1), ám a második játékrészben már több gól esett, s az esélytelenebbnek tartott horvátokhoz került az előny (5–4). A harmadik játékrészben mindkét együttes ötször talált be (10–9), a záró felvonásban pedig ismét Horvátország bizonyult jobbnak, amely így 14–12-es diadalt aratott a Hajós uszodában.

Az előzetes várakozással ellentétben meg kellett szenvedniük a sikerért az előző, 2019-es kvangdzsui vb-n ezüstérmes spanyoloknak, a Japánt csak egy góllal, 10–9-re legyőző Montenegró felvette a kesztyűt. Jól kezdett Spanyolország, a nyitó etapot 2–1-re behúzta, és kétgólos előnnyel vonulhatott a félidőre. Aztán bekeményítettek a montenegróiak, a harmadik negyedben egygólosra olvasztották hátrányukat.

Noha az ibériaiak az utolsó játékrész elején újfent növelték előnyüket, Montenegró is betalált, és harminc másodperccel a vége előtt kis híján az egyenlítés is összejött neki, ám a döntetlennel kecsegtető szabaddobás a kapufán csattant, így Spanyolország 7–6-os sikerrel az elődöntőbe jutott, ahol a horvátokkal találkozik.

A szerdai versenynapról szóló élő hírfolyamunkat ITT olvashatják.