Vereség a végére, hatodik helyen zárt a Benedek-csapat

2015.08.08. 14:25
Hatodik helyen zártak Bedőék a világbajnokságon (Fotó: MTI)
A magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegró ellen szállt vízbe az ötödik helyért a kazanyi világbajnokságon, de nem sikerült a szép búcsú, a két csalódott csapat meccsét 10–9-re veszítette el.

VIZES VB
VÍZILABDA, FÉRFIAK
AZ 5. HELYÉRT

MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 10–9 (2–2, 2–1, 2–2, 4–4)
Kazany, 2365 néző. Vezette: Koganov (azeri), Peila (amerikai)
MONTENEGRÓ: LAZOVICS – PASKOVICS 2, M. Janovics 2, Ivovics 3, Klikovac, Drasko Brguljan, Radovics 1. Csere: DARKO BRGULJAN 2, Csucskovics, Jokics, Murisics, Ukropina
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Szivós M. 1, Varga Dénes 1, VARGA DÁNIEL 2, Hárai, Madaras, Gór-Nagy. Csere: Vámos, Hosnyánszky 2, ERDÉLYI 2, Bedő 1, Angyal
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 12/5
Kipontozódott: Ivovics (22. p.), Csucskovics (29. p.), Varga Dániel (32. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Hosnyánszky (12. p.)

A 7. helyért: Ausztrália–Egyesült Államok 6–10

A várt kemény meccsel zárta a magyar válogatott a világbajnokságot. Aki csak a végeredményt látja, azt is hiheti, szoros volt a találkozó, de valójában Montenegró magabiztosan nyerte meg a két csalódott csapat mérkőzését.

Ugyan Szivós Márton góljával vezettünk, de utána fordított az ellenfél. Hosnyánszky Norbert révén hoztuk döntetlenre az első negyedet, azonban ezt követően kétgólos hátrányba kerültünk. Hosnyánszky ismét szépített, de utána piros lapot kapott.

Hiába egalizáltunk a harmadik játékrész elején, pillanatok alatt újra elment kettővel az ellenfél. Alekszandar Ivovicsot nem tudtuk tartani, de egyébként is több könnyű gólt engedtünk a montenegróiaknak, miközben mi elöl nem igazán voltunk hatékonyak.

Mindez azt eredményezte, hogy folyamatosan futottunk az eredmény után, a hajrában háromgólos hátrányba kerültünk, innen pedig már nem lehetett visszaút. Montenegró 10–9-es sikerével szerezte meg az ötödik helyet.

A kazanyi világbajnokságon a világligagyőztesként már olimpiai résztvevő szerbeket leszámítva a két legjobb válogatott szerezhet riói kvótát (ez a döntős horvátokon kívül a bronzmeccs győztesét jelenti). A magyar válogatottnak legközelebb a januári, belgrádi Európa-bajnokságon lesz erre lehetősége, ahonnan egyetlen csapat kvalifikálja magát a jövő nyári ötkarikás játékokra.

4. NEGYED

32. perc: Ez a vége, 10–9 oda, a hatodik helyen zártunk.
32. perc:
Újra támadhattunk. Varga Dániel lőtt gólt, de már csak pár másodperc maradt. 10–9
31. perc:
Varga Dénes lőtt kapufát. Emberelőnybe kerültünk, Erdélyi volt eredményes ismét. 10–8
30. perc:
Most a montenegróiak kerülnek előnybe, de hogy miért a kapu előtti emberük marad üresen. Brguljan természetesen bevágja. 10–7
29. perc:
Fórba kerülünk. Erdélyi kapás oldalról szépen fejezte be a támadást. 9–7
29. perc:
Megint megúsznak, ez hihetetlen. Paszkovics tök egyedül vezeti a kapura a labdát, s két lóba után simán a hosszúba pattintja azt. 9–6
29. perc:
Nálunk is emberelőny, előbb Lazovics hárított, majd a kapufa.
28. perc:
Emberelőny Montenegrónak, Radovics használja ki. 8–6
28. perc:
A két Varga összjátéka után a beúszó Dénes szépít. 7–6
27. perc: Janovics
úszik meg, és belövi. 7–5
27. perc:
Nagy Viktor véd bravúrosan, de elöl nem tudunk betalálni.
26. perc:
Varga Dénes rossz lövése. Túloldalon Bedőt szórták ki, montenegrói időkérés.
25. perc:
Montenegróé volt a játékvezetői labda. Kimaradt támadás mindkét oldalon.

3. NEGYED

24. perc: Szivóst állították ki, a montenegróiak nem éltek vele. Egygólos hátrány a záró negyed előtt.
24. perc:
Kontra az ellenfélnél, jöhettünk, de csak kapufát értünk el.
23. perc:
Ivovics kipontozódott, nem tudtunk emberelőnyben egyenlíteni.
22. perc:
Fór Montenegrónak, de jól védekeztünk.

22. perc: Újabb magyar fór. Bedő húzta be a falban. 6–5
21. perc:
Fórba kerültünk, montenegrói blokk, kiegészült az ellenfél.
20. perc:
Kimaradt támadás mindkét oldalon.
19. perc:
Angyalt küldték ki, Ivovics kihasználta. Ez volt a harmadik gólja, Ismét kettő oda. 6–4
19. perc:
Fordult az ellenfél, de elönzőzték. Mi sem mentünk sokkal többre elöl.
18. perc:
Gór-Nagyot küldték ki, Nagy Viktor a nevéhez méltó védést mutatott be. De nem figyeltünk, és Janovics a rövidbe lőtt. 5–4
17. perc: Varga Dániel
nem várt sokáig, és a kapu jobb oldalába bombázott. 4–4
17. perc:
Most nem tudtuk elhozni a labdát, de utána jól védekeztünk.

2. NEGYED

16. perc: Labdát szereztünk, de már nem értünk fel. 4–3 a félidőben Montenegrónak.
16. perc:
Megint fórba kerültünk, Benedek időt kért. Varga Dénes mellé pattintott.
15. perc:
Hiába támadhattunk újra az egyenlítésért, Varga Dénes megúszásból Lazovicsba lőtt.
15. perc:
Újabb emberelőnyt kaptunk, de rossz a bejátszás középre.
14. perc:
Varga Dénes nem tudott túljárni Lazovics eszén. Kontra az ellenfélnél.
13. perc:
Kivédekeztük a hátrányt, Bedő pedig ezúttal kiállítást harcolt ki centerben.
13. perc:
Hosnyánszkyt állították ki, montenegrói időkérés. Hosnyánszky pirosat kapott.
12. perc:
Jól védekeztünk, de elöl Bedő ellen ítéltek.

12. perc: Fórba kerültünk, és Hosnyánszky szépített. 4–3
11. perc: Ivovics
hagyta ott Hárait, és közelről belőtte. 4–2
11. perc:
Vámos találta fejbe Lazovicsot.
10. perc:
Madaras lövése szállt mellé., de hátul jól védekeztünk.
9. perc: Paszkovicsot
nem vettük komolyan, akadálytalanul pattintott a kapunkba. 3–2
9. perc:
Megint elhoztuk a labdát, lövésig nem jutottunk el.

1. NEGYED

8. perc: Hárai meg is tette, de Varga Dénes kapufát lőtt. Maradt nálunk a labda, majd Lazovics védett. Ez a vége az első negyednek.
8. perc:
Benedek Tibor időkérése után folytatódott a mérkőzés, a kapitány szerint kiállítást kell kiharcolni.
7. perc:
Mi sem tudtunk elöl veszélyesek lenni. Hosnyánszkyt kiállították., de Nagy Viktor fontos pillanatban védett.
6. perc:
Szabályosan szereltük a centert.

6. perc: Hárai harcolt ki kiállítást, Hosnyánszky pedig kíméletlenül zúdította Lazovics kapujába. 2–2
5. perc:
Húzásra tették be, kapufa, támadhattunk.
5. perc:
A montenegrói gólszerző már hátul szerelt., majd Bedőt szórták ki, időkérés.
4. perc:
Első kiállítás, nálunk, Darko Brguljan használta ki. 2–1
3. perc:
Újabb Lazovics-védés, jöhetett az ellenfél.
3. perc: Ivovics
húzódott középre, és centerből egyenlít. 1–1
2. perc:
Madaras lövését tolta ki Lazovics. Szivós szabaddobásból lőtt a jobb felsőbe. 0–1
1. perc:
A mieink hozták el a labdát. Madaras lövését blokkolták. A montenegróiak lövésig sem jutottak az első támadásukban.

A magyar válogatott tagjai kétszer is edzettek az utolsó, szombati mérkőzésük előtt, hiszen az rögtön az Olaszországgal szemben elveszített negyeddöntő után egyértelművé vált, hogy az ötödik helyet már csak büszkeségből is meg kell szerezni – ehhez Montenegrón keresztül vezet az út, amely ellen a legutóbbi, 2013-as vb fináléját megnyerte a Benedek-csapat.

A találkozót az azeri Mark Koganov és az amerikai Joseph Peila vezeti.