Kézilabda: a csapategység sikerei a fiú négyes döntőkben

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.06.09. 09:08
null
Az U20-as (PLER-Budapest) és az U18-as (Veszprém) fiú kézilabda-bajnokság győztes főszereplőit kérdeztük a négyes döntők után.

Remek hangulatban zajlott szombaton és vasárnap az U20-as és az U18-as fiú kézilabda-bajnokság négyes döntője, amit Budaörsön rendeztek meg.

Ahogyan tegnap beszámoltunk róla, az idősebbeknél a PLER-Budapest ért fel a csúcsra: a Császár Ferenc vezetőedző által irányított fővárosi együttes 2023 után nyert újra az ifjúságiak között, pedig az alapszakaszból másodikként jutott a Final Fourba, tehát – szigorúan csak a helyezés alapján – nem számított a legesélyesebbnek.

Az elődöntőben a PLER a Veszprém Handball Academyt győzte le 28–25-re úgy, hogy a második félidő elején többször négygólos hátrányba is került. A fináléban a Cegléd következett, amely ellen magabiztos teljesítménnyel 37–29-re nyert.

„Az első napon, az elődöntőben megszenvedtünk a Veszprém csapatával, benne volt, hogy nem mi jutunk a döntőbe, de Csaszinak (Császár Ferenc vezetőedző – a szerk.) sikerült kitalálnia a győztes taktikát. Azt viszont éreztük, hogy fejbe jobban össze kell szednünk magunkat, hogy megszerezhessük az aranyérmet – mondja a PLER egyik legjobbja, az elődöntőben és a fináléban összesen 12 gólt szerző Dévényi Milán. – Jól sült el a döntő, mondhatnom, parádéztunk.

Nem mindig sikerül elsőként bejutni a négyes döntőbe, viszont a végjátékban bármi megtörténhet, szerintem fölösleges esélyesebb csapatokat megnevezni.

A csapatösszhang kiváló, a pályán és azon kívül is összetartunk, egymásért küzdünk!”

A PLER-esek öröme Forrás: PLER-Budapest

„Úgy indultunk neki, hogy élvezzük ezt a hétvégét, a játékot – veszi át a szót Császár. –

Már az is nagy szó, hogy itt vagyunk, az ország talán legkiegyenlítettebb négyese ez,

ezúton is gratulálok a többieknek. A csapat szíve óriási, így lendültünk át a holtponton a címvédő Veszprém ellen. A srácok nagyon akarták a diadalt, élmény dolgozni velük!”

Az U18-as korosztályban a Veszprém előbb a Ferencvárost (33–31), majd a NEKA-t (37–29) győzte le, így szintén 2023 után lett újra bajnok a korosztályában.

„Rengeteget készültünk és dolgoztunk ezért az eredményekért,

az évad közbeni nehézségek összekovácsolták a csapatot.

Az elődöntő nagyon nehéz meccs volt, míg a döntő annál is jobban alakult, mint reméltem nyilatkozta a veszprémi vezetőedző, Ivo Díaz az Utánpótlássportnak. – Soha nem adták fel a srácok, végigharcolták a bajnokságot, büszke vagyok rájuk!”

„A döntő az elejétől a végéig úgy alakult, ahogy szerettük volna,

domináns játék volt, minden elem jól működött

– tette hozzá a négyes döntő legeredményesebb veszprémi játékosa, Iváncsik Máté.

(Kiemelt képünkön: a Veszprém U18-as csapata ünnepel Forrás: VHA)

 

Legfrissebb hírek

EYOF: egy arany, két ezüst a negyedik nap termése

Utánpótlássport
8 órája

Kosárlabda: jó formában várja az Eb-rajtot az U18-as fiúválogatott

Utánpótlássport
10 órája

Röplabda: Szerbiától is kikapott az U16-os fiúválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
14 órája

EYOF: Varga Iván ezüstérmes rúdugrásban

Utánpótlássport
16 órája

Labdarúgás: új fiatalszabállyal indul az NB I

Utánpótlássport
21 órája

Röplabda: vereség az olaszoktól a jereváni U16-os fiú Eb nyitányán

Utánpótlássport
2025.07.23. 21:41

EYOF: hat érem, közte két arany a harmadik versenynapon Szkopjéban

Utánpótlássport
2025.07.23. 20:56

EYOF: Menyhárt Olivér ezüstérmet szerzett gerelyhajításban

Utánpótlássport
2025.07.23. 12:47
Ezek is érdekelhetik