Labdarúgás: szombaton kezdődik az U10-es Bardolino Champions Cup

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.05.09. 08:59
null
A Garda-tó partján fekvő Bardolino városában rendezik az U10-es korosztály legszínvonalasabb nemzetközi futballtornáján, amelyen a magyar válogatott is pályára lép.

Az elmúlt évtizedben az U10-es futballcsapatok számára Európa-szerte kiemelt eseménnyé vált a tizenkettedik alkalommal megrendezendő Bardolino Champions Cup. A Garda-tó partjára minden évben topklubok korosztályos együtteseit hívják meg a szervezők, az érdeklődés pedig akkora, hogy a torna előtti héten selejtezőt tartanak, amely győztese ott lehet a viadalon. 

Nem volt ez másképpen az idén sem, május 2. és 4. között Bardolinóban gyűltek össze az olasz és a külföldi csapatok – a magyarok közül a Ferencváros, az Olasz Focisuli, az Ikarus és a Monor játszott –, hogy tapasztalatot szerezzenek, illetve kvalifikáljának a tornára. Ezúttal a Serie A-s Torinóban nevelkedő srácok bizonyultak a legjobbnak, így ők csatlakozhattak a húsz meghívotthoz.

A Bardolino Champions Cupot május 10–11-én rendezik. A csapatokat három hetes csoportba sorolták, amelyből az első négy a Bajnoki-kupában, a hátsó három pedig az Európa-kupában folytathatja. Minden együttesnek tíz-tizenegy meccse lesz a tornán, egy mérkőzés 20 percig tart, és hét a hét ellen játszanak majd a csapatok.

A viadalnak két szálon is van magyar kötődése. A nem hivatalos magyar válogatott résztvevőként ott lesz a mezőnyben, és a csoportban a holland Ajaxszal, az olasz Juventusszal, az angol Manchester Cityvel, a francia Paris Saint-Germainnel, a finn HJK Helsinkivel valamint a selejtezőből bejutott Torinóval csap össze. Továbbá a torna alapítója és egyik szervezője Hegedűs Tamás, a debreceni Olasz Focisuli szakmai vezetője. 

Az Utánpótlássport a helyszínről, Bardolinóból tudósít a tornáról.

BARDOLINO CHAMPIONS CUP, SORSOLÁS, BARDOLINO (OLASZORSZÁG)
A-csoport: 
Ajax, HJK Helsinki, Juventus, Paris Saint-Germain, Manchester City, MAGYARORSZÁG, Torino
B-csoport: Barcelona, Baldo Junior Team, Chelsea, China Football Boy, Feyenoord Rotterdam, Inter, Manchester United
C-csoport: Atlético Madrid, Arsenal, Atalanta, KRC Genk, AC Milan, Toca Pro Kanada, Hellas Verona

(Kiemelt képünk forrása: Bardolino Champions Cup/Facebook)

 

Legfrissebb hírek

Egyesült Államok–Kanada jöhet az elődöntőben, teljes az Arany-kupa ágrajza

Minden más foci
2 órája

„Érthetetlen döntés...” – fellebbez kizárása ellen a Lyon

Francia labdarúgás
3 órája

Álomgól mankóval

Népsport
3 órája

Birkózás: Sillei Janka egyszerűen verhetetlen, itthon és Európában is

Utánpótlássport
4 órája

Megegyezett új klubjával Paul Pogba, hamarosan aláír

Francia labdarúgás
4 órája

Öttusa: rajtol a junior-világbajnokság Székesfehérváron

Utánpótlássport
17 órája

A hónap utánpótlásedzője: Fürdök Gábor kenutréneré a májusi díj

Utánpótlássport
20 órája

Kézilabda: a 13-16. helyért folytatják a magyarok az U21-es férfi-vb-n

Utánpótlássport
21 órája
Ezek is érdekelhetik