Kedden tartotta küldöttgyűlését a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége, amelyen több téma mellett főszerepet kapott az MKOSZ díjazottjainak köszöntése is– a szövetség elnöke, Szalay Ferenc, valamint főtitkára, Bodnár Péter adta át az elismeréseket. Bild Katalin, Kiss Lenke, Horváth Frigyes, Judik Zoltán és Török ZoltánmellettHarsányi Mária is életműdíjban részesült.Kedden tartotta küldöttgyűlését a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége, amelyen több téma mellett főszerepet kapott az MKOSZ díjazottjainak köszöntése is– a szövetség elnöke, Szalay Ferenc, valamint főtitkára, Bodnár Péter adta át az elismeréseket. Bild Katalin, Kiss Lenke, Horváth Frigyes, Judik Zoltán és Török ZoltánmellettHarsányi Mária is életműdíjban részesült.
Harsányi Mária avidéki kosárlabdázás egyik meghatározó alakja, illetve a szekszárdi klub kulcsfigurája. A helyi utánpótlás-nevelés remek eredményeiben elévülhetetlen érdemei vannak, valamint jelenleg is az Atomerőmű KSC Szekszárd korosztályos csapatainak sikeréért dolgozik.
„Az első pillanatbanledöbbentem, amikor kiderült, hogy én is megkaphatom ezt az életműdíjat. Az évek alatt már több díjban részesültem, és ezek mindig nagyon jól estek, azonban ez a mostani abszolút különleges, hiszen aszövetség jóvoltából ez ateljes hazai szakma elismerése" – fogalmazott Harsányi, aki a hosszú évtizedekre visszanyúló, kimagasló edzői munkája mellett játékosként szintén rendkívül eredményes pályafutást tudhat maga mögött.
A Szekszárdi Vasas és a BSE színeiben játszott, illetve a magyar válogatottban is szerepelt, többszörös bajnokként és kupagyőztesként fejezte be aktív karrierjét. Majd folytatta a szekszárdi tehetségek nevelésével, és immáron több mint 50 éve dolgozik trénerként.
„Edzőként nagyon fiatalon kezdtem, mindössze tizenhétevesen foglalkoztam először gyerekekkel. Az akkori edzőm, Szabó Ödön javaslatára vágtam bele az egészbe, miután úgy látta, hogy jó érzékem lehet hozzá. Jól át tudom adni az instrukciókat mind kosárlabda szakmai, mind pedagógiai szempontból. Mindig is kemény, de következetes edzőnek tartottak, amely igaz is, csak az elvégzett munkában bízom, az rendre meghozza az eredményét."
A keze alólszámos felnőtt- és utánpótlás-válogatott játékos került ki: a teljesség igénye nélkül például Deák Éva, Fodor Katalin,Császár Andrea, Bálint Réka, Tamis Dorottya, Hajdu Zsanett, Studer Ágnes, Miklós Melinda és Holcz Rebeka.
Elmondása szerint Zseljko Djokicstól, a szekszárdiak első csapatának jelenlegi vezetőedzőjétől rengeteg tanult az elmúlt években, emellett kiemelte, manapság is – tavaly ünnepelte a 70. születésnapját–hasonlóelszántsággal végzi a munkáját.
„Én másképpen nem tudom csinálni. Ugyanazzal az elánnal dolgozom most is, mint húsz-harminc évesen. Amíg a szívem dobog, és az egészségem engedi a szekszárdi, illetve ezzelegyidejűleg a magyar kosárlabda sikeréért dolgozom– mondta a Tolna megyeiek ikonikus nevelőedzője, aki pillanatnyilag a KSC serdülői lányait irányítja, és a május végi, soproni nyolcas döntőre készül velük.– A mostani csapatomtól már az országos döntőbe jutás is hatalmas teljesítmény,pláne annak a fényében, hogy csupán három játékosom 2008-as születésű, a többiek mind fiatalabbak, és még jövőre is a serdülőbajnokságban játszhatnak. Ha ilyen ütemben fejlődnek a továbbiakban is, egy évvel múlva akár már a dobogóra is odaférhetünk, idén viszont a tisztes helytállás célunk, a realitás alapján az 5-8. helyért küzdhetünk."
További korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.