231 Cikk
Utánpótlássport
2024.04.24. 20:28

Tenisz: Kincses Kolos a Harvardon tanulva jutna el a profi karrierig

A hazai fiúutánpótlás legígéretesebb teniszezője, a 17 éves Kincses Kolos sportösztöndíjat nyert el az amerikai elitegyetemen, a Harvardon. A tavalyi U16-os európai Masters-versenyt megnyerő fiatal ugyanakkor a tanulás mellett sem szeretne lemondani profi álmairól, és a tengerentúlon fejlődve jutna el a világ legjobbjai közé.
2024.04.18. 08:55

Asztalitenisz: kicsi a merítés, eltűntek a klasszikus nevelőklubok

A klubokban zajló hagyományos nevelőmunka helyett – a korábbi évtizedek gyakorlatától eltérően – az egyéni felkészítés és menedzselés került előtérbe a hazai asztalitenisz-utánpótlásban – állítja a felnőttválogatott két szövetségi kapitánya Lindner Ádám, a férfiak és Pink Márk, a nők szakvezetője.
2024.04.17. 19:52

Kosárlabda: Toman Dóra háromszoros bajnokként zárná le junioréveit

Az elmúlt két évben Toman Dóra (17) még a Csata DSE színeiben nyerte meg a juniorbajnokságot, ezúttal viszont már a Sopron csapatával győzhetne az U18-as leány kosarasok országos döntőjében, amely pénteken veszi kezdetét Pécsen. A 2006-os születésű fiatal mindeközben a klub Magyar-kupa-győztes felnőttcsapatában is egyre nagyobb szerephez jut.
2024.04.11. 20:40

Torna: Hürkecz Mira remek formában várja a közelgő ifjúsági Eb-t

A KSI 13 éves tornásza, Hürkecz Mira előbb az ifjúsági szerenkénti bajnokságon mutatott biztató formát és gyűjtötte az aranyérmeket, majd a korosztályos országos bajnokságon is folytatta remeklését: megnyerte az egyéni összetett versenyt, s ezzel bebiztosította a helyét a válogatottban a május elején Riminiben rendezendő ifjúsági Eb-re.
2024.04.04. 20:38

Kosárlabda: Puskás Kadosa két fronton is helytáll csapatkapitányként

A 16 éves kosárlabdázó, Puskás Kadosa kezdő irányítóként és egyben csapatkapitányként segíti a Budapesti Honvéd kadétcsapatát, illetve a nyári Eb-re készülő korosztályos válogatottat is. A fiatal elsősorban a gólpasszokban, a lepattanózásban jár élen, ugyanakkor, ha pontszerzésre van szükség tőle, akkor sem jön zavarba.
2024.04.03. 14:05

Jégkorong: Lobenwein Bálint az U18-as vb-n is nagyot alkotna

A döntőben szerzett öt pontjával Lobenwein Bálint kulcsszereplője volt a Budapest Jégkorong Akadémia U18-as magyar bajnoki címet szerző csapatának. A 2006-os születésű csatárreménységnek azonban nem sok ideje akadt az ünneplésre, mivel husvéthétfőtől már a divízió I/A-csoportos vb-re készülő U18-as válogatottban volt jelenése.