265 Cikk
Utánpótlássport
2024.06.26. 08:58

Cselgáncs: Mamira Luca önmagát is meglepte a sikerekkel

A 19 éves dzsúdós, Mamira Luca nyolchónapos kihagyás után visszatérve sorozatban szállítja a nemzetközi sikereket: négy junior Európa-kupa-állomáson is érmet nyert (két-két ezüstöt és bronzot), majd a legutóbbi, szlovéniai felnőtt Ek-versenyen meg sem állt az aranyéremig.
2024.06.22. 14:52

Kosárlabda: beérni látszik az évtizedes munka gyümölcse a Honvédban

Zsoldos Andrással, négyszeres magyar bajnok kosárlabdaedzővel, a Budapesti Honvéd szakmai igazgatóhelyettesi posztját a múlt évad végéig betöltő, a klub utánpótlását több mint 10 éven át irányító szakemberrel annak apropóján beszélgettünk, hogy a fővárosi piros-fehérek 1993 után nyertek újra korosztályos bajnoki címet, méghozzá rögtön kettőt is.
2024.06.19. 09:03

Kosárlabda: hiányzik az erőnléti munka kultúrája az NB I-es kluboknál

Vajon mégis mi kellene ahhoz, hogy a fiú korosztályos kosárlabda-válogatottak jobban felvegyék a versenyt az európai legjobbakkal? A szakemberek szerint elsősorban erőnlétben, fizikai képességekben szenvednek hátrányt a mieink. Dian Dániel, az U20-as válogatott erőnléti edzője úgy látja, amíg a klubokban zajló munka minősége nem javul jelentősen ezen a téren, addig nagyon nehéz lesz áttörést elérni az eredményességben.
2024.06.17. 19:29

Cselgáncs: Sági Nikolett kilábalt a hullámvölgyből

Bár az év első versenyei nem sikerültek igazán jól Sági Nikolettnek (20), úgy néz ki, a KSI U23-as Eb-bronzérmes dzsúdósa az elmúlt hetekben újra magára talált: a grazi junior Ek-versenyen szerzett ötödik helye után legutóbb ezüstérmet szerzett a szlovéniai felnőtt Európa-kupa-viadalon.
2024.06.12. 09:03

Kosárlabda: 31 év után nagyon kijött a lépés a Honvéd fiataljainak

Egy héten belül a Budapesti Honvéd az U20-as és az U16-os fiú kosárlabda-bajnokságot is megnyerte, ami azért is különleges, mert ezt megelőzően a piros-fehérek legutóbb a kilencvenes évek elején győztek korosztályos sorozatban. Fodor Márton, a klub szakmai vezetője reméli, nemcsak egyetlen kiugróan sikeres évadról van szó.
2024.06.11. 14:59

Asztalitenisz: Lei Balázs Extraliga-győzelemmel hangolt az ifi Eb-re

A 17 éves asztaliteniszező, Lei Balázs győzelmeivel főszerepet vállalt abban, hogy a Soldvadkert felnőttcsapata végül megnyerte Extraligát. A párosban serdülő-világbajnok reménység elmondta, jó formában érzi magát, és szeretne nagyot alkotni a közelgő ifjúsági Európa-bajnokságon is, amelyen az éremszerzést tűzte ki célul.
2024.06.01. 19:37

Tenisz: fontos fokmérő a Grand Slam-torna, de nem az egyetlen

Vasárnap magyar teniszező nélkül kezdődik meg a Roland Garros juniortornája. Mit jelent ez a hazai utánpótlásra nézve? Netán visszaesőben vannak a magyar fiatalok nemzetközi szinten? A két szakági utánpótlásért felelős szövetségi edző, Kisantal Péter (fiú) és Gulyás Istvánt (leány) adott helyzetértékelést érdeklődésünkre.