Vizes vb: férfi 100 mellen hárman szereztek ezüstérmet – videó

K. B.K. B.
2023.07.24. 14:40
A férfi 100 mell három ezüstérmese (Fotó: Getty Images)
Különleges pillanatoknak lehettek szemtanúi a fukuokai vizes világbajnokság hétfő esti úszóversenyeire kilátogató érdeklődők: férfi 100 mellen az olasz Nicolo Martinenghi, a holland Arno Kamminga és az amerikai Nic Fink holtversenyben zárt a második helyen.

FÉRFI 100 MELL

A férfi 100 méteres mellúszás döntőjében a kínai Csin Hai-jang több mint egy másodpercet vert a mezőnyre (57.69), viszont a második helyért óriási csata alakult ki. Meg sem lehetett ítélni, hogy az olasz Nicolo Martinenghi, a holland Arno Kamminga vagy az amerikai Nic Fink ért-e be előbb, az idejük 58.72 másodperc volt, mindhárman felállhattak a dobogó második fokára! Ritka az ehhez hasonló eset, de nem is olyan rég, magyar sportoló szintén hasonlóan járt, biztosan sokan emlékeznek arra a pillanatra, amikor a Rio de Janeiró-i olimpián 200 pillangón Cseh László, Chad le Clos és Michael Phelps nyakába egyaránt ezüstérem került.

1. Csin Hai-jang (Kína) 57.69 másodperc
2. Nicolo Martinenghi (Olaszország), Arno Kamminga (Hollandia), Nic Fink (Egyesült Államok) 58.72 mp

NŐI 100 PILLANGÓ

A kínai Csang Jü-fej nagyot húzott elő a kalapból, hiszen a szám aktuális olimpiai és világbajnokát is maga mögé utasította, előbbi, a kanadai Margaret Mac Neil a második, utóbbi, az amerikai Torri Huske a harmadik helyen zárt. Több mint három tizedmásodpercet vert a kanadaira, 56.12 másodperc kellett ahhoz, hogy hét világbajnoki bronzérem után aranyérem kerüljön a nyakába. Ő egyébként a 200 pillangó tokiói olimpiai bajnoka és a 100 pillangó ezüstérmese. A 200 pillangó döntőjét csütörtökön rendezik.

1. Csang Jü-fej (Kína) 56.12 mp
2. Margaret Mac Neil (Kanada) 56.45 mp
3. Torri Huske (Egyesült Államok) 56.61 mp

FÉRFI 50 PILLANGÓ

Európánál maradt a szám mindhárom színű érme. Az olasz Thomas Ceccon tavaly Budapesten 100 háton és 4x100-as vegyes váltóban diadalmaskodott, Fukuokában 50 pillangón nem talált legyőzőre.

1. Thomas Ceccon (Olaszország) 22.68 mp
2. Diogo Matos Ribeiro (Portugália) 22. 80 mp
3. Maxime Grousset (Franciaország) 22.82 mp

NŐI 200 VEGYES

Amerikai fölény alakult ki, a Tokióban bronzérmes Kate Douglass 2:07.17 perccel diadalmaskodott, épp nyolc tizeddel megelőzve honfitársát, a Tokióban ezüstérmes Alex Walsht. A harmadik helyen a kínai Jü Ji-ting zárt.

1. Kate Douglass (Egyesült Államok) 2:07.17 perc
2. Alex Walsh (Egyesült Államok) 2:07.97 p
3. Jü Ji-ting (Kína) 2:08.74 p