Úszó-vk: három Hosszú-arany, két Jakabos-ezüst Moszkvában

2016.09.03. 18:06
Hosszú Katinkának mozgalmas napja van Moszkvában (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Ha rövid pályás úszóvilágkupa, akkor Hosszú Katinka és győzelmek: olimpiai bajnokunk nyert 200 méteres gyorsúszásban, majd 200 vegyesen és 800 gyorson is a moszkvai viadal szombati versenynapján. Az első két számban Jakabos Zsuzsanna lett mögötte a második.

Az elsőként sorra kerülő női döntőben, 200 gyorson a kettes pályán úszó Hosszú Katinka ideje 1:54.40, az egyesen tempózó és a második helyre beérkező Jakabos Zsuzsannáé 1:55.46.

Ugyanez volt a sorrend később 200 vegyesen is: a hátúszásban szerzett tetemes előnyéből gazdálkodva Hosszú győzött (2:05.60), a gyorson újra felzárkózó Jakabos (2:06.69) pedig benyúlással jött vissza a második helyre az orosz Julija Jefimova (2:06.79) elé.

A hét döntőben érdekelt Hosszúból szemmel láthatóan sokat kivett a fárasztó versenynapot záró 800 méter, amelyet 8:26.24 perccel nyert meg a sokáig vezető brit Hannah Miley (8:27.75) előtt, de végül mosolyogva mászott ki a medencéből. A négy finálét teljesítő Jakabos ebben a versenyszámban a negyedik lett (8:35.29).

Korábban mindketten vízbe ugrottak 50 gyorson is, Hosszú (24.76) az ötödik, Jakabos (24.77) a hatodik helyen csapott célba, győzött a dán Jeanette Ottesen (23.95).

A két első aranyérme között olimpiai bajnokunk 100 méter pillangón 57.08 másodperces eredménnyel a második helyen csapott célba Ottesen (55.80) mögött, és ezüstérem jött össze neki valamivel később 50 háton is (26.51), ezt a számot az ukrán Darina Zevina (26.25) nyerte meg.

Hosszúnak lehetősége nyílt visszavágni Zevinának 200 háton, de a második százat az ukrán rivális bírta jobban, ő nyert (2.00.47), Katinka begyűjtötte szombati harmadik ezüstérmét (2:01.24).

A 25 méteres medencében zajló, kilenc viadalból álló széria összdíjazása több mint kétmillió dollár.