Hosszú Katinka: három arany és egy világcsúcs a berlini vk-n

2017.08.07. 17:50
Hosszú Katinka saját világcsúcsát megdöntve nyerte meg a berlini rövid pályás világkupa női 100 méteres vegyes úszásának hétfő délutáni döntőjét. Ezt követően a 200 méter hát, majd a 100 méter pillangó fináléjában is elsőként csapott a célba, így összesen a maximálisan megszerezhető négy arannyal távozhat a német fővárosból. A nap másik magyar szereplője, Kozma Dominik szintén aranyérmet szerzett: 200 gyorson országos rekordot úszva rajt-cél győzelmet aratott.

Hosszú Katinka délelőtt a legjobb idővel (56.99) jutott be a 100 méteres vegyes úszás döntőjébe, ott pedig remekül úszva, 56.51 másodperces idővel utasította maga mögé a mezőnyt, így a 2015 decemberében felállított 56.67 másodperces világrekordját megdöntve szerezte meg az aranyérmet. Klasszisunk a csúcsért 10 ezer dolláros bónuszt kap.Hosszú Katinka délelőtt a legjobb idővel (56.99) jutott be a 100 méteres vegyes úszás döntőjébe, ott pedig remekül úszva, 56.51 másodperces idővel utasította maga mögé a mezőnyt, így a 2015 decemberében felállított 56.67 másodperces világrekordját megdöntve szerezte meg az aranyérmet. Klasszisunk a csúcsért 10 ezer dolláros bónuszt kap.

A 200 méteres hátúszás fináléjában Hosszút az ausztrál Emily Seebohm megszorította, legyőzni azonban nem tudta, így a magyar úszó a második aranyérmét is bezsebelte hétfő délután.

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő végül a 100 méter pillangó döntőjében volt érdekelt, és annak ellenére, hogy sokáig csak a harmadik helyen tempózott, óriási hajrájának köszönhetően itt is az első helyen végzett, így a kétnapos viadalon a maximálisan megszerezhető négy aranyéremmel zárt.

Kozma Dominik már 25 méternél is elsőként fordult a 200 méter gyors fináléjában, az első négy hosszt követően, azaz fél távnál pedig még három tizeddel világcsúcsrészidőn belül volt. A táv második felében a világrekord elment, ám a medencében senki sem tudta megelőzni, így kiváló, 1:41.03 perces idővel elsőként csapott a célba, és átadta a múltnak Cseh László 2014-ben felállított országos csúcsát (1:41.64).

A berlini verseny vasárnapi eseményeinek összefoglalóját ide kattintva olvashatják el!