Úszás: Milák az időeredmények alapján legnagyobb riválisai előtt

2024.04.12. 10:18
A szakértők szerint Milák Kristóf gyorsabb a legnagyobb ellenfelénél (Fotó: Török Attila)
Milák Kristóf egy év szünet után versenyez újra a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon, s időeredményei alapján azt lehet megállapítani, hogy hasonló formában van, mint legnagyobb ellenfelei.

Fő számában, 200 méter pillangón olimpiai, világ- és Európa-bajnokként, világcsúcstartóként szerdán 1:54.90 perces idővel csapott célba. Szakértők szerint Milák első számú kihívója a párizsi olimpián a hazai környezetben szereplő Léon Marchand lehet. A francia klasszis csütörtökön, a Tyr Pro Swim-sorozat San Antonióban rendezett állomásán hét századdal volt ennél lassabb (1:54.97).

A Honvéd 24 esztendős úszója kedden a 100 méter gyorssal tért vissza, s az olimpiai szinttől (48.34) mindössze négy századdal elmaradva csapott célba 48.38-cal. A már említett amerikai versenyen ugyanezt a számot a hétszeres olimpiai bajnok Caeleb Dressel – aki mögött Milák a tokiói játékok döntőjében 100 méter pillangón második volt – ennél két századdal gyengébb idővel, 48.40-gyel nyerte.

A Duna Arénában zajló ob pénteki záró napján Milák 100 méter pillangón lesz érdekelt.