
Özbas Szofié volt a harmadik magyar arany (Fotó: olimpia.hu)
Az érdiek 18 éves úszója a négyszáz után 200 méter gyorson is fantasztikus hajrával nyert, 1:47.73-as idejével a magyar csapat ötödik aranyérmét szállította.
Berecz Blanka aranyérmes 200 méter pillangón. A Kőbánya SC 16 éves úszója 2:10.37-es idejével tönkreverte a mezőnyt, több mint egy testhossz előnnyel csapott célba, s megszerezte a magyar küldöttség negyedik aranyérmét Buenos Airesben.
A 63 kilogrammos dzsúdós, Özbas Szofi az aranycsatában úgy nyert, hogy a hosszabbításban lekopogtatta a tunéziai Mariem Hlifit, így a dobogó legfelső fokára állhat fel Argentínában.
Az ifjúsági olimpia első napján az érdi Milák Kristóf 400 méteres gyorsúszásban, a Vasas színeit képviselő Rabb Krisztián kardvívásban szerzett aranyérmet a magyar küldöttségnek.
Legfrissebb hírek

Németh Nándor: Álom a Milákkal felálló váltó
Úszás
2026.06.17. 07:52

Milák a 100 pillangót is behúzta a Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.24. 19:15

Milák és Márton is győzött a Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.23. 19:52

Milák Kristóf is úszik a monacói Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.20. 15:50

Milák Kristóf megtörte Szabó Szebasztián nagy sorozatát
Úszás
2026.04.17. 20:16
Ezek is érdekelhetik


