nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.08 08:54

Tokió 2020 – TORNA, RITMIKUS GIMNASZTIKA, GUMIASZTAL

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – TORNA, RITMIKUS GIMNASZTIKA.

 

 

ALAPINFORMÁCIÓK
TORNA
Összlétszám: 196 fő – 98 férfi és 98 nő
Versenyszámok: férfi és női csapatverseny, egyéni összetett, valamint szerenkénti viadal (férfiak: talaj, ugrás, gyűrű, lólengés, korlát, nyújtó, nők: ugrás, felemás korlát, gerenda, talaj)
Lebonyolítási rend: a selejtezőből a csapatverseny fináléjában és a szerenkénti döntőkben is a legjobb nyolc, az egyéni összetett végső szakaszában a legjobb 24 szerepelhet. Az összetett és a szerenkénti döntőkben egy nemzetből legfeljebb két tornász szerepelhet.
Helyszín: Ariake Tornacsarnok
 
GUMIASZTAL
Összlétszám: 32 fő – 16 férfi és 16 nő
Versenyszámok: férfi és női egyéni
Lebonyolítási rend: a gumiasztalon különféle akrobatikus elemeket kell bemutatni, ezeket pontozzák. A selejtezőből a legjobb nyolc kerül be a döntőbe.
Helyszín: Ariake Tornacsarnok
 
RITMIKUS GIMNASZTIKA
Összlétszám: 96 fő, 14 csapat (csapatonként 5 fő) és 26 egyéni versenyző
Versenyszámok: együttes kéziszercsapat és egyéni összetett verseny
Lebonyolítási rend: az egyéni selejtezőből tízen, a csapatok közül nyolcan jutnak a fináléba
Helyszín: Ariake Tornacsarnok

AZ OLIMPIA TORNAVERSENYEINEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚLIUS 24., SZOMBAT
03.00, 07.30, 12.30:
férfiak, selejtező

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
03.00, 07.30, 12.30:
nők, selejtező – Kovács Zsófia bejutott az egyéni összetett döntőjébe

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
férfi csapatverseny, döntő
aranyérmes: Orosz Csapat, 2. Japán, 3. Kína

JÚLIUS 27., KEDD
női csapatverseny, döntő
aranyérmes:
Orosz csapat, 2. Egyesült Államok, 3. Nagy-Britannia

JÚLIUS 28., SZERDA
férfiak, egyéni összetett, döntő
aranyérmes: Hasimoto Daiki (Japán), 2. Hsziao Zso-teng (Kína), 3. Nyikita Nagornij (Orosz csapat)

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
nők, egyéni összetett, döntő
aranyérmes:
Sunisa Lee (Egyesült Államok), 2. Rebeca Andrade (Brazília), 3. Angelina Melnyikova (Orosz csapat) ...14. Kovács Zsófia

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP

férfi talaj, döntő
aranyérmes: Artem Dolgopyat (Izrael), 2. Rayderley Zapata (Spanyolország), 3. Hsziao Zso-teng (Kína)

férfi lólengés, döntő
aranyérmes:
Max Whitlock (Nagy-Britannia), 2. Li Csi Kaj (Tajvan), 3. Kaja Kazuma (Japán)

női ugrás, döntő
aranyérmes:
Rebeca Andrade (Brazília), 2. Mykayla Skinner (Egyesült Államok), 3. Jeo Szeo Jeong (Dél-Korea)

női felemás korlát, döntő
aranyérmes:
Nina Derwael (Belgium), 2. Anasztaszija Iljankova (Orosz csapat) 14,833, 3. Sunisa Lee (Egyesült Államok)

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
férfi egyéni gyűrű, döntő
aranyérmes:
Liu Jang (Kína), 2: Ju Hao (Kína), 3. Eleftheriosz Petruniasz (Görögország)

férfi ugrás, döntő
aranyérmes: Sin Dzse Van (Dél-Korea), 2. Gyenyisz Abljazin (Orosz csapat) , 3. Artur Davtian (Örményország)

AUGUSZTUS 3., KEDD
férfi korlát, döntő
aranyérmes:
Cou Csing-jüan (Kína), 2. Lukas Dauser (Németország), 3. Ferhat Arican (Törökország)

férfi nyújtó, döntő
aranyérmes:
Hasimoto Daiki (Japán), 2. Tin Srbic (Horvátország), 3. Nyikita Nagornij (Orosz csapat)

női gerenda, döntő
aranyérmes:
Kuan Csen-csen (Kína), 2. Tang Hszi-jing (Kína), 3. Simone Biles (Egyesült Államok)

MAGYAR INDULÓ

KOVÁCS ZSÓFIA
Született:
2000. április 6., Dunaújváros
Versenyszáma: női egyéni összetett
Egyesülete: Dunaferr SE
Edzője: Joó Gabriella, Trenka János
Olimpiai részvétel: 1(x) 2016
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 13. – ugrásban (2016)

AZ OLIMPIA GUMIASZTAL VERSENYEINEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚLIUS 30.,PÉNTEK
06.00:
női selejtező, döntő

Kettős kínai siker a nők gumiasztalversenyében 

JÚLIUS 31., SZOMBAT
06.00:
férfi selejtező, döntő 

Ismét fehérorosz győzelem a gumiasztal férfiversenyében

AZ OLIMPIA RITMIKUS GIMNASZTIKA VERSENYEINEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
03.20, 07.50:
egyéni – selejtező: Pigniczki Fanni a 20. helyen végzett, nem került a döntőbe

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
03.00:
csapat – selejtező
08.20:
egyéni – döntő:: 1. Linoj Asram (Izrael) 107.800 pont, …20. Pigniczki Fanni (selejtező)

AUGUSZTUS 8., VASÁRNAP
04.00:
csapat – döntő

Együttes kéziszercsapat: 1. Bulgária (Szimona Djankova, Sztefani Kirjakova, Madlen Radukanova, Laura Trajtc, Erika Zafirova) 92.100 pont (5 karika: 47.550/3 labda 2 pár buzogány: 44.550)

MAGYAR INDULÓ

PIGNICZKI FANNI
Született:
2000. január 23., Budapest
Versenyszáma: egyéni összetett
Egyesülete:
MTK Budapest
Olimpiai részvétel: újonc
Legjobb eredményei: Európa-bajnoki 8. (kombinált csapatverseny, 2017), Európa-bajnoki 10. (egyéni összetett, 2021), Európa-bajnoki 11. (egyéni összetett, 2020)

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.