Tokió 2020: Megérdemeltem volna a két tized szerencsét – Verrasztó

K. B.K. B.
2021.07.26. 20:41
null
Verrasztó Dávid a negyedik helyen zárta az olimpiát (Fotó: Tumbász Hédi)
A tokiói olimpiáról hazatérő Verrasztó Dávid csalódottan, édesapja, Verrasztó Zoltán viszont pozitívan értékelt a Digi Sport stábjának, amely a budapesti Liszt Ferenc Repülőtéren várta a sportolót, aki két tizeddel lecsúszva a dobogóról a negyedik helyen zárta a játékok 400 méteres vegyesúszó-versenyét.

„Megmondom őszintén, nem érzem magam túl jól. Annak ellenére sem, hogy jól sikerült minden. Nem nagyon tudtam még feldolgozni, hogy soha sincs szerencsém. Biztos, hogy sok mindent elrontottam, de ahhoz képest, ami eddig volt, ez most hatalmas fejlődés. Úgy gondolom, hogy húsz év után megérdemeltem volna azt a két tized szerencsét, ez az egy, ami bánt. Szerintem mindenki szomorú, mert az emberek ugyanazt gondolják, mint én” – nyilatkozta a DIGI Sport híradójának, a Sport 24-nek hazaérkezése után Verrasztó Dávid.

Édesapja, Verrasztó Zoltán azonban nem ért vele egyet:

„Fantasztikus volt számomra, mert legyőzte saját magát, és két ilyen borzalmas olimpia után döntőbe került. Sohasem volt még ilyen erős a mezőny, megvolt az esélye arra, hogy bármilyen színű érmet nyerjen, ami végül nem sikerült, de azt gondolom, hogy senkit sem kergetnek az asztal körül azért, mert a negyedik helyen végez az olimpián.”

Az augusztusban már 33 éves úszó azt is elmondta, egyelőre nem tudja, bevállalja-e a következő olimpiai ciklust.

Íme, a Digi Sport felvétele

Legfrissebb hírek

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
23 órája

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
Tegnap, 7:15

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
Tegnap, 4:26

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
Tegnap, 2:57

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
Tegnap, 2:32

Elkezdődtek az F-csoport küzdelmei

Foci vb 2026
Tegnap, 1:00

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

„Bár több figyelmet fordítanak ránk, szerintem egy kicsit még mindig alulértékelnek bennünket”

Foci vb 2026
2026.06.25. 19:06
Ezek is érdekelhetik