Tokió 2020: Kozák Danuta a legeredményesebb magyar női olimpikon

2021.08.07. 06:26
Kozák Danuta a legeredményesebb magyar női olimpikon (Fotó: MTI)
A Tokióban a női kajak négyessel olimpiai bajnoki címet szerző Kozák Danuta pályafutása hatodik ötkarikás elsőségét szerezte meg, ezzel minden idők legeredményesebb magyar női olimpikonja lett. A férfiakat és a nőket együtt számolva pedig az örökranglista második helyére jött fel.

Kozák Danuta nem akármilyen klasszisokat előzött meg a hatodik aranyérmével. Eddig Keleti Ágnes állt az élen a legeredményesebb magyar női olimpikonok rangsorában, de Kozák ezzel az arannyal átvette a vezetést.

Érmek számában Keleti még jobb, 100 éves tornászklasszisunknak tíz érme van, Kozáknak nyolc.

Fuchs Jenő Vívás 4 0 0 4

Ami a sportágon belüli teljesítményét illeti, csak a német Birgit Fischer előzi meg 8 arannyal és 4 ezüsttel, és holtversenyben a második helyen áll a svéd Gert Fredrikssonnal, aki szintén 6 aranyat, valamint 1-1 ezüstöt és bronzot szerzett pályafutása során.

Kovács Katalinnak is nyolc érme van összesen az olimpiákról (3 arany, 5 ezüst), Kozák őt is utolérte.

Kozák Rióban három aranyérmet szerzett (Fotó: Szabó Miklós)

Londonban kétszer állhatott a dobogó tetejére (Fotó: Szabó Miklós)