Tokió 2020: kiesett a hetedik kiemelt Hurkacz férfi egyesben

2021.07.27. 14:17
Hurkacz már a második körben kiesett a tokiói olimpia férfi egyes tenisztornáján (Fotó: Getty Images)
Az ATP-világranglista 12. helyezettje, Hubert Hurkacz három szettben, 7:5, 3:6, 6:3 arányban kikapott a brit Liam Broady-től, így kiesett a férfiak olimpiai tenisztornájáról.

A lengyel teniszező – aki Fucsovics Mártonnal játszott volna az első körben, ha a magyar teniszező nem lép vissza – az első szettben három játék után brékelőnybe került, azonban brit ellenfele előbb 4:2-nél, majd 5:5-nél is elvette a kezdését, így az első játszmát 7:5-re elvesztette a hetedik kiemelt. A második szettben aztán csupán egy brék kellett ahhoz, hogy Hurkacz ledolgozza hátrányát, és 6:3-ra nyerjen, azonban a harmadik, döntő játszmában Broady 1:0 után elvette ellenfele kezdését, majd megőrizte előnyét, és 6:3-ra behúzta a játékrészt.

Nehéz dolga volt a 14. helyen kiemelt Ugo Humbertnek is, aki három játszmában, 4:6, 7:6 (7–5), 7:5 arányban győzte le a szerb Kecmanovicsot.

A férfi párosoknál már a nyolcaddöntőbe jutott az Andy Murray, Joe Salisbury brit kettős, miután 6:2, 7:6 (7–2) arányban legyőzte a német Kevin Krawietz, Tim Puetz duót.

A női teniszezők egyes versenyében a WTA-világranglista hatodik helyezettje, Elina Szvitolina izgalmas mérkőzésen jutott tovább a görög Maria Szakkari ellen. Az ukrán teniszezőnő az első szettet úgy veszítette el, hogy előbb 5:4-es állásnál elvette a görög kezdését, majd 6:5-nél is eljutott bréklabdáig. A második és harmadik játszmában aztán volt ugyan néhány nehéz pillanata Szvitolinának, de előbb 6:3-mal egyenlített, majd 6:4-gyel megnyerte a mérkőzést.