SZ. M. 2021.07.22 23:57 Frissítve: 2021.07.23 00:02

Ezt reméljük: 10 arany, 8 ezüst, 10 bronz; Hosszú Katinka: Minden oké!

A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk.

Hagyományainkhoz híven ezúttal is megtippeltük, miként szerepelnek sportolóink az olimpián. Bizakodó becslésünk – 10 arany, 8 ezüst, 10 bronz – szerint nemcsak az aranyak számában, az összes érmet tekintve is jobbak leszünk, mint Rióban – bízunk benne, hogy így is lesz!

Hosszú Katinka: Minden oké! Háromszoros olimpiai bajnokunk vidáman, mosolygósan edzett csütörtökön a Tokiói Víziközpontban. Kovács Erika helyszíni beszámolója.

Nagyot robbanthatnak a fiatalok. Szombat hajnalban női légpuskában osztják ki a XXXII. nyári játékok első érmeit – a magyar sportlövők közül Mészáros Eszter lép először lőállásba. Pircs Anikó írása.

Gyorsan belakta az uszodát női vízilabda-válogatottunk, a falu hátravan. Csillogó szemekkel érkezett első edzésére a versenymedencéhez női csapatunk, idővel átvette a hatalmat a teljes pályán, és szisztematikusan készül a hétfőre, amikor nekilát az olimpiának. Kisebb kérdések adódnak, viszont a lelkesedés annál nagyobb. Tokióból Szűcs András jelentkezett.

Női kézilabda-válogatottunk kikapott a norvégoktól az utolsó tesztmeccsen. A tokiói aranyéremre is jó eséllyel pályázó északiak 32–22-re nyerték meg a nem hivatalos találkozót. A mérkőzés tapasztalatait a helyszínről Nedelykov Tamás foglalta össze.

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.