A tokiói olimpia ökölvívótornáján a szupernehézsúlyúak kategóriájában szándékos fejelés miatt kizárták a francia Mourad Alievet a brit Frazer Clarke elleni összecsapáson. Aliev nem akarta elfogadni a döntést, és tombolni kezdett a ringben, majd amikor lehiggadt kissé, leült a ring szélére, és egy órán át nem mozdult onnan.
A francia akkor lett igazán dühös, amikor a bíró hivatalosan is kihirdette a vereségét.
„Abszolút igazságtalan döntés volt – mondta a később a 26 éves Aliev, aki az első menetet 3:2-re megnyerte. – Mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül megállítottak, és egyszerűen csak megmondták, hogy veszítettem. Szerintem ez szabotázs volt. Egész életemben erre a versenyre készültem, persze, hogy dühös leszek, ha ilyesmi történik.”
Íme, a jelenet az Eurosport videóján.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik



