Tokió 2020: megható, megegyezett a két magasugró – mindketten aranyérmet kaptak

Tamberi (balra) és Barsim öröme (Fotó: AFP)
Igazán sportszerű pillanatot hozott a férfi magasugrók versenye a tokiói olimpián. Az olasz Gianmarco Tamberi és a katari Mutaz Essa Barsim mindketten aranyérmesek lettek.
Tamberi és Barshim sem hibázott 2.37 méterig – elsőre vitték át ezt a magasságot is –, a 2.39 azonban már egyiküknek sem sikerült. A fehérorosz Makszim Nedaszekau szintén megugrotta ezt, de mivel korábban volt hibás kísérlete, ezért a harmadik helyen végzett. Helyszíni tudósítónk elmondta, a versenybíró felajánlotta a szétugrást, vagy a döntetlent az olasz és a katari klasszisnak – a két sportoló pedig utóbbiban egyezett ki, így mindketten aranyérmesek lettek.
TOKIÓ 2020
ATLÉTIKA
FÉRFI MAGASUGRÁS
1. Gianmarco Tamberi (Olaszország) és Mutaz Essa Barsim (Katar) 2.37 m
3. Makszim Nedaszekau (Fehéroroszország) 2.37 m
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

34 évesen visszavonult a németek Európa-bajnok magasugrója
Atlétika
2026.06.20. 20:37

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik



