
A holland Sifan Hassan legyőzte az afrikai futókat Tokióban 5000 méteren (Fotó: AFP)
A holland Sifan Hassan nyerte a női 5000 méteres síkfutás aranyérmét a tokiói olimpián. Az ezüstérmes a kenyai Hellen Obiri, a bronzérmes az etióp Gudaf Tsegay lett.
A holland versenyző ellenállhatatlan hajrával utasította maga mögé vetélytársait, ráadásul úgy, hogy a délelőtt folyamán egy hatalmas esés után már megnyert egy 1500 méteres előfutamot. Hassan az 5000 méteres táv mellett 10 000 méteren és 1500-on is indul, s mind a három távon aranyérmet szerezne. Az első már megvan a háromból.
TOKIÓ 2020
ATLÉTIKA, NŐI 5000 MÉTER
1. Sifan Hassan (Hollandia) 14:36.79 perc
2. Hellen Obiri (Kenya) 14:38.36
3. Gudaf Tsegay (Etiópia) 14:38.87
4. Agnes Jebet Tirop (Kenya) 14:39.62
5. Ejgayehu Taye (Etiópia) 14:41.24
6. Senbere Teferi (Etiópia) 14:45.11
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik



