Tokió 2020: égszakadás után amerikai siker

Valarie Allman első, még száraz körülményekben végrehajtott dobása aranyérmet ért (Fotó: AFP)
A női diszkoszvetés döntőjével ért véget a hétfői versenynap a tokiói olimpián. A győzelmet az amerikai Valarie Allman szerezte meg a német Kristin Pudenz és a kubai Yaime Pérez előtt.
A szakadó eső miatt egyszer félbeszakított versenyen Allmann első, 68.98-as dobásával megszerezte az aranyérmet, az ezüstérmes Pudenz is több mint két méterrel maradt el tőle. Persze az eső áztatta, s emiatt csúszós dobókörből már nem lehetett igazán nagy dobásokat végrehajtani.
TOKIÓ 2020
ATLÉTIKA, NŐI DISZKOSZVETÉS
1. Valarie Allman (Egyesült Államok) 68.98 méter
2. Kristin Pudenz (Németország) 66.86
3. Yaime Pérez (Kuba) 65.72
4. Sandra Perkovic (Horvátország) 65.01
5. Liliana Ca (Portugália) 63.93
6. Kamalpreet Kaur (India) 63.70
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




