Tokió 2020: Cori Gauff tesztje pozitív lett, kihagyja az olimpiát

B. A.B. A.
Vágólapra másolva!
2021.07.19. 07:01
null
Cori Gauff nem lesz ott az olimpián (Fotó: AFP)
Vasárnap a CNN számolt be róla, később a játékos is megerősítette: Cori Gauff pozitív koronavírustesztet produkált, így nem vesz részt a tokiói olimpián.

 

A 17 éves, a világranglista 25. helyén álló amerikai teniszező a hivatalos Twitter-oldalán adott hírt a pozitív Covid-tesztről.

„Mindig is az volt az álmom, hogy az Egyesült Államokat képviseljem az olimpián, remélem, lesz még arra több lehetőségem, hogy ez valóra váljon. Sok sikert kívánok az amerikai csapatnak, és biztonságos játékokat minden olimpikonnak, valamint az egész olimpiai családnak” – írta Gauff.


Az olimpia pénteken veszi kezdetét, ám a fertőzési számok növekedése aggodalomra ad okot: eddig összesen 55 esetben erősítették meg a pozitív koronavírustesztet a játékokhoz kapcsolódóan.

Legfrissebb hírek

Oszaka tovább menetel, Szvitolina sem állíthatta meg Montrealban

Tenisz
4 órája

Gálfi Dalma a főtábla küszöbén Cincinnatiben

Tenisz
5 órája

Fajta Péter elvesztette első challenger-főtáblás meccsét Bonnban

Tenisz
19 órája

Piros Zsombor második fordulóba jutott a cordenonsi tenisztornán

Tenisz
Tegnap, 13:53

Oszaka elsöpörte Sevastovát Montrealban

Tenisz
2025.08.03. 23:54

Kanadai tinédzser búcsúztatta Gauffot a montreali nyolcaddöntőben

Tenisz
2025.08.03. 09:07

Marozsán búcsúzott Torontóban

Tenisz
2025.08.02. 07:24

Babos és Stefani nagy csatában kikapott a montreali teniszversenyen

Tenisz
2025.08.01. 20:49
Ezek is érdekelhetik