Olaszország: beoltják a futballválogatottat és az olimpikonokat

2021.05.03. 19:25
Koronavírus elleni oltást kapnak Olaszországban a júniusi Európa-bajnokságra készülő labdarúgó-válogatott tagjai, továbbá a tokiói olimpiára utazó sportolók – közölte az MTI.

Az ország futballszövetsége hétfőn közölte, hogy a kormány külön engedélyével az első játékosok már megkapták a vakcinát, a többiek pedig a fertőző betegségek római kutatóintézetében vagy egy milánói egyetemi klinikán tehetnek szert védettségre.

Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a bajnokság május 23-án esedékes zárása után ötnapos edzőtáborba utazik Szardíniára. Az Eb nyitómérkőzésén a squadra azzurra Rómában lép pályára június 11-én a törökök ellen, a találkozóra várhatóan mintegy 16 ezer szurkolót engednek majd be az Olimpiai Stadionba.

Ami az olimpikonokat illeti, Francesco Figliuolo járványügyért felelős kormánybiztos hétfőn bejelentette, hogy hamarosan megkezdik a tokiói küldöttség tagjainak az oltását is.

(MTI)

 

 

 

Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Marokkó és Norvégia nem bírt egymással, az olaszok tíz emberrel győzték le a görögöket

Foci vb 2026
2026.06.07. 23:13

Tizenegyesek döntöttek Tallinnban, Olaszország nyerte meg az U17-es Eb-t

Minden más foci
2026.06.07. 21:15

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20

Serie A: Antonio Conte győzelemmel búcsúzott, második lett a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 20:25
Ezek is érdekelhetik