US Open: ez most egy „másik” Federer volt – tanári játékkal 16 között a svájci

M. D.M. D.
2019.08.30. 19:38
Roger Federer ismét úgy játszott, ahogyan azt tőle elvárják (Fotó: AFP)
Roger Federer szenzációs teniszt bemutatva, 48 nyerőt és 10 ászt ütve, 6:2, 6:2, 6:1-re megverte a brit Dan Evanst az amerikai nyílt bajnokság (US Open) harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A svájci a nyolcaddöntőben a belga David Goffinnel játszik.

Akik látták Roger Federer első két mérkőzését az idei US Openen, azokban megfogalmazódhatott a Dan Evans elleni harmadik fordulós mérkőzés előtt, hogy ha a svájci megint olyan botrányos teljesítményt nyújt az első játszmában, mint Sumit Nagal és Damir Dzumhur ellen, továbbá Evans elkapja a fonalat a háló másik oldalán, akkor bizony még a továbbjutása is veszélybe kerülhet a US Open ötszörös bajnokának.

Erre Federer kijött a pályára, és valósággal felmosta a padlót Evansszel az Arthur Ashe Stadion nappali programjának első meccsén…

Mindenfajta „ömlengés” helyett beszéljenek a számok: a svájci 67 százalékban (40/60) beütötte az első adogatásait, és azok 80 százalékából (32/40) pontot is nyert, 10 ászt és 48 nyerőt ütött a 19 ki nem kényszerített hiba mellett, valamint hétszer is elvette Evans szerváját.

A találkozó mindössze 80 percig tartott.

(A svájci az első meccsét 2 óra 30 perces, a másodikat 2 óra 22 perces csatában nyerte meg.)

Federer sorozatban a 18. meccsét nyerte meg a US Open harmadik fordulójában, és a New York-i Grand Slam-tornán legutóbb 2015-ben, a Steve Darcis elleni második körös meccse (6:1, 6:2, 6:1) alkalmával veszített olyan kevés játékot, mint ezen a délutánon.

Ellenfele a legjobb 16 között David Goffin lesz. Ha vasárnap is úgy játszik, mint Evans ellen, akkor a belga nem sok jóra számíthat…

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

Nem volt ilyen jó napja Nisikori Keinek, aki négy játszmában, 2 óra 50 perces küzdelemben, nem kevesebb mint 60 nem kikényszerített hibát ütve kikapott Alex de Minaurtól, így a tavalyi Roland Garros óta először nem jutott nyolc közé GS-versenyen. A 20 éves ausztrál először vert meg top 10-es játékost, és élete első Grand Slam-nyolcaddöntőjében a Grigor Dimitrov–Kamil Majchrzak mérkőzés győztesével találkozik.

Három év után ismét nyolcaddöntős a US Openen Stan Wawrinka, az amerikai nyílt bajnokság 2016-os bajnoka, aki az első két fordulóban aratott négyjátszmás győzelmei után Paolo Lorenzi ellen három szettben nyert, 2 óra 58 perc alatt. Ha a papírforma az esti programban nem dől meg, és Novak Djokovics legyőzi az amerikai Denis Kudlát, akkor a svájci a legjobb 16 között a szerb világelsővel küzd meg.

Serena Williams sima győzelemmel a 16 között

A nőknél a hatszoros bajnok Serena Williams és a Roland Garros-győztes Ashleigh Barty is kétszettes győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé. A 37 éves amerikai hölgy a cseh Karolína Muchová megverésével egymás után a 18. meccsét nyerte meg a US Open harmadik fordulójában, melyben eddig csak egyszer, 1998-ban kapott ki, a legelső fellépése alkalmával.

Serena a nyolcaddöntőben a horvát Petra Marticcsal, míg Barty a kínai Vang Csianggal folytatja.

US OPEN, NEW YORK (57 238 700 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Federer (svájci, 3.)–D. Evans (brit) 6:2, 6:2, 6:1
De Minaur (ausztrál)–Nisikori (japán, 7.) 6:2, 6:4, 2:6, 6:3
Goffin (belga, 15.)–Carreno-Busta (spanyol) 7:6 (7–5), 7:6 (11–9), 7:5
Wawrinka (svájci, 23.)–Lorenzi (olasz, 16.) 6:4, 7:6 (11–9), 7:6 (7–4)

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Moore, Olmos (ausztrál, mexikói) 6:3, 6:2
Dzsabur, Stollár (tunéziai, magyar)–Hradecká, Klepac (cseh, szlovén, 10.) 7:5, 6:3

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron