Tenisz: Swiatek újfent győzött, 680 ponttal nőtt az előnye

2022.10.17. 08:55
Iga Swiatek nyolcadik alkalommal nyert tornát az idén (Fotó: Getty Images)
A világelső lengyel Iga Swiatek nyerte meg a 758 ezer dollár (334 millió forint) összedíjazású San Diegó-i kemény pályás női tenisztornát – írja a Magyar Távirati Iroda. A szokott módon hétfőn megérkezett a frissített világranglista, amelyből kiderül, hogy Swiatek előnye 680 ponttal nőtt az élen; a legjobb magyar továbbra is Bondár Anna, ő a 62.

A lengyel játékos a vasárnapi fináléban a horvát Donna Vekicet (WTA–47.) múlta felül három szettben úgy, hogy a döntő játszmában egyetlen gémet sem vesztett.

Iga Swiatek 13. alkalommal jutott döntőbe WTA-tornán, és tizenegyedszer bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az idén ez volt a kilencedik fináléja, egyben a nyolcadik sikere Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Róma, a Roland Garros, valamint a US Open után. Vekic kilencedik döntőjében hetedszer kapott ki, 2019 után először játszhatott finálét.

A világranglista-vezető az újabb sikerrel gyarapította pontjai számát a világranglistán, miközben a második helyezett tunéziai Onsz Dzsabúrnak kevesebb lett, így Swiatek előnye 680 ponttal nőtt.

A legjobb százban továbbra is három magyar játékos szerepel. Bondár Anna mögött Udvardy Panna egy, Gálfi Dalma öt helyet lépett előre, így előbbi a 81., utóbbi pedig a 84. helyen áll. A múlt héten 105. Jani Réka viszont hét helyet visszacsúszott, így jelenleg a 112.