Tenisz: Ruud nyert Genfben, Kerber Strasbourgban

MTI/R. P.MTI/R. P.
2022.05.21. 19:20
Casper Ruud most aztán pezsgőzhet (Fotó: AFP)
A címvédő Casper Ruud nyerte meg a genfi, 598 ezer euró (222 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, míg a nőknél a német Angelique Kerber bizonyult a strasbourgi, 251 ezer dollár (91.6 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna győztesének.

A 23 éves Ruud a szombati döntőben valamivel több, mint háromórás, rövidítésbe torkolló küzdelem után, három szettben bizonyult jobbnak tíz esztendővel idősebb riválisánál, a portugál Joao Sousánál. Utóbbinak ez volt a 12. döntője ATP-tornán, s nyolcadszor maradt alul. A világranglistán nyolcadik Ruud ugyanakkor három vereség mellett nyolcadik alkalommal ünnepelhetett elsőséget.

A 34 éves, háromszoros Grand Slam-bajnok Kerber 31. döntőjét vívta WTA-tornán, és 14. győzelmét ünnepelhette. A 21 esztendős Juvan pályafutása során először volt finalista WTA-viadalon.

ATP-TORNA, GENF (598 ezer euró, salakpálya)