Tenisz: Rubljov először verte meg Nadalt, ráadásul salakon

M. D.M. D.
2021.04.16. 20:25
Andrej Rubljov először győzte le Rafael Nadalt, ráadásul salakon (Fotó: AFP)
Andrej Rubljov három játszmában, 6:2, 4:6, 6:2-re legyőzte a 11-szeres bajnok Rafael Nadalt a monte-carlói salakpályás ATP 1000-es tenisztorna negyeddöntőjében. Az orosz fiú ellenfele az elődöntőben a címvédő Fabio Fogninit kiejtő norvég Casper Ruud lesz.

Andrej Rubljov és Rafael Nadal ezt megelőzően csak kemény pályán játszott egymással, s mindkét meccsüket a spanyol nyerte meg – a 2017-es US Openen 6:1, 6:2, 6:2-re, a tavalyi ATP-vb-n 6:3, 6:4-re győzött Nadal, aki a legutóbbi 15 monte-carlói szereplése alkalmával 14-szer eljutott az elődöntőig.

Most azonban emberére akadt Rubljov személyében... A 23 éves orosz fiú az első játszmát 6:2-re hozta, és amikor a második elején is brékelőnybe került (2:0), felvetődött annak esélye, hogy a valaha volt legsúlyosabb vereséget méri salakon Nadalra.

Messze volt még azonban a vége, a „salakkirály” a következő három fogadójátékában egyaránt eljutott bréklabdáig, és 4:3-as hátrányban egy mesés elütéssel vissza is vette az adogatását, majd 5:4-es előnynél fogadóként egyenlített.

Rubljov nem tört meg, a döntő játszmában újabb három alkalommal elvette Nadal szerváját, és akkor sem remegett meg, amikor 5:2-nél a meccsért adogatott – végül 2 óra 32 perc játék után a sokadik nyerő ütésével befejezte a meccset, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Rafael Nadal a monte-carlói Masters-versenyen 73 győzelem után először kapott ki úgy, hogy nyert szettet, míg Rubljov életében negyedszer verte meg a világranglista aktuális harmadik helyezettjét – győzte már le Roger Federert és Dominic Thiemet is, de top 2-es játékos elleni sikere még nincs.

Az elődöntőben a norvég Casper Ruud vár Rubljovra, míg a másik ágon Sztefanosz Cicipasz és a korábban Novak Djokovicsot is kiejtő Dan Evans küzd meg egymással a fináléba kerülésért – vagyis négy olyan játékos maradt versenyben, akik közül senki sem diadalmaskodott még ATP 1000-es tornán.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (2 082 960 euró, salak)