Tenisz: Még nem vagyok olyan jó, mint tavaly - Babos

2013.04.04. 09:42
Babos Tímea – címvédőként – sikerrel vette a második fordulót a Monterreyben zajló női tenisztornán, a magyar lány meglepetésre a korábbi világelső szerb Ana Ivanovicsot győzte le három játszmában. Babos szerint fantasztikus volt a hangulat a centerpályán, de még tud ennél is jobban játszani.

„Nagyon jó volt visszatérni a centerpályára! Az elején még neki szurkoltak többen, de a folytatásban már inkább mellettem volt a közönség. A harmadik szettben, 4:2-nél volt egy nagyon szoros gém, amelyben egyenlőnél legalább egy percig állt a játék, ugyanis a szurkolók annyira biztattak bennünket. Úgy érzem, jól játszottam, az adogatásaim jól sikerültek. De még nem volt olyan jó a teljesítményem, mint tavaly. Egyáltalán nem zavart, hogy ilyen későn kellett pályára lépni, inkább feldobott a hangulat. Bár sokat vártunk, mert hosszú meccs volt előttünk. Szeretek ennyi ember előtt játszani, egy ilyen esti találkozóra mindig sokan jönnek össze” – nyilatkozta Babos fáradtan, de boldogan a sikert követően.

A legjobb nyolc között Babos ellenfele Monica Niculescu lesz. A magyar játékos néhány hete Brazíliában, a florianópolisi verseny negyeddöntőjében 6:3, 6:2-re veszített a román játékossal szemben, aki később a versenyt is megnyerte.

Babos Ivanovics elleni mérkőzéséről itt olvashat részleteket!