Tenisz: erős kezdés után kikapott Fucsovics Indian Wellsben

I. SZ.I. SZ.
2021.10.09. 06:45
Fucsovics Márton nem jutott be a legjobb 64 közé Indian Wellsben (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton három játszmában kikapott az olasz Gianluca Magertől az Indian Wells-i ATP-torna első fordulójában.

A legjobb 64 közé jutásért vívott mérkőzést a magyar teniszező kezdte jobban, elsöprő fölényben játszott az első szettben. Mindjárt az első adogatását elvette az olasznak, és háromból három bréklabdát értékesítve 6:1-re megnyerte az első játszmát.

A másodikban Fucsovics szervált először, Mager ekkor jutott először bréklabdákhoz, és a harmadikat megnyerve ezúttal ő került előnybe. Újabb bréknek köszönhetően 4:0-ra elhúzott, és a magyar hiába vett vissza egyet 2:5 után, a játszma 6:3-mal Mageré lett.

A döntő szett első játékában Fucsovicsnak három bréklabdája volt, de egyet sem tudott értékesíteni, a következőben Mager hagyott ki egy hasonló lehetőséget. Aztán 2:1-es olasz vezetésnél Fucsovics semmire vesztette el a szerváját, és több esélye nem volt arra, hogy egyenlítsen, sőt, 2:5-nél újabb adogatást bukott el, amivel Mager lezárta a kaliforniai összecsapásukat.

A britek közül Andy Murray továbbjutott, a US Open-bajnok Emma Raducanu ugyanakkor búcsúzott a küzdelmektől. A 17. helyen kiemelt Raducanu nem bírt a fehérorosz Aljakszandra Szasznoviccsal, és kétjátszmás vereséget szenvedett. A US Open másik döntőse, a kanadai Leylah Fernandez bejutott a 32 közé

ATP-1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (9.14 millió dollár, kemény pálya)