Tenisz: Nadal és Djokovics is két szettben nyert a nyolc között

M. D.M. D.
2021.04.23. 21:16
Novak Djokovics elődöntős a belgrádi tornán (Fotó: AFP)
Novak Djokovics hetvenöt perc alatt legyőzte 6:1, 6:3-ra honfitársát, a hozzá hasonlóan szerb Miomir Kecmanovicsot a belgrádi salakpályás ATP 250-es tenisztornán, ezzel bejutott a legjobb négy közé. A barcelonai 500-as negyeddöntőjében Rafael Nadal két játszmában nyert a brit Cameron Norrie ellen.

Novak Djokovics mérlege a Serbia Openen 10–1-re módosult Miomir Kecmanovics legyőzésével, hazájában pedig sorozatban a 11. meccsét nyerte meg. Az aktuális világelső a korábban négy alkalommal kiírt belgrádi tornán kétszer, 2009-ben és 2011-ben diadalmaskodott.

Djokovics a szombati elődöntőben az orosz Aszlan Karacevvel mérkőzik majd meg. A második kiemelt Matteo Berrettini ugyancsak bejutott a legjobb négy közé.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (711 800 euró, salak)
NEGYEDDÖNTŐ
(Ágrajz szerint)
Djokovics (szerb, 1.)–Kecmanovics (szerb, 8.) 6:1, 6:3
Karacev (orosz, 3.)–Mager (olasz) 6:3, 6:4
Daniel (japán)–Delbonis (argentin) 4:6, 6:1, 7:5
Berrettini (olasz, 2.)–Krajinovics (szerb, 5.) 6:4, 6:4

A barcelonai 500-as verseny negyeddöntőjében Rafael Nadal két szettben, 94 perc alatt győzött a brit Cameron Norrie ellen (6:1, 6:4). A salakkirály az első mérkőzésén a fehérorosz Ilja Ivaskával, majd a harmadik körben a japán Nisikori Keijel szemben is veszített játszmát, ami azért érdekes, mert az eddigi tizenegy barcelonai tornagyőzelme alkalmával egyszer sem bukott egy szettnél többet.

Nadalra az elődöntőben honfitársa, Pablo Carreno vár. A másik ágon a monte-carlói Masters-viadal győztese, Sztefanosz Cicipasz, valamint a barcelonai verseny elmúlt 16 évének legfiatalabb elődöntőse, az Andrej Rubljovot (is) kiejtő olasz Jannik Sinner küzd meg egymással szombaton a fináléba kerülésért.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 702 800 euró, salak)