Tenisz: Djokovics a 3. szettben hengerelt, döntőzik Párizsban

2015.11.07. 19:15
Novak Djokovics a harmadik szettben nem adott esélyt Stan Wawrinkának (Fotó: Action Images)
A világelső Novak Djokovics lesz a brit Andy Murray ellenfele a párizsi férfi tenisztorna fináléjában, miután a szerb játékos a döntő szettben hengerelt a svájci Stan Wawrinka ellen.

A két klasszis 23-adszor csapott össze egymással, eddig ugyan óriási volt a szerb fölénye (18–4), de az idei Roland Garroson éppen a svájci akadályozta meg a végső győzelmét, így nem jött össze a Grand Slam.

A meccset Djokovics kezdte jobban, és bár 1:0-t követően Wawrinka még hárította a bréklabdát, 2:1-es vezetésénél már elvette a svájci adogatását, és előnyét végig meg is tartotta (6:3).

Sőt, rögvest brékkel indította a második felvonást, de 2:0 után megtört a lendület, Wawrinka a játékbeli ötödik fogadóelőnyét értékesítve egyenlített, majd 5:2-re elhúzott, és kiharcolta a döntő játszmát (3:6).

Ott azonban már nem volt kérdés, az első hét labdamenetet Djokovics nyerte meg, gyorsan elvette a svájci szervajátékát, majd még kétszer, így gémet sem veszítve zárta le a meccset (6:0).

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (3 288 530 euró, kemény pálya)