Tenisz: Bondár kikapott a gdyniai WTA-torna negyeddöntőjében

M. D.M. D.
2021.07.23. 13:08
Bondár Anna a negyeddöntőben búcsúzott Gdyniában (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Bondár Anna két játszmában, 7:5, 6:3-ra kikapott a német Tamara Korpatschtól a gdyniai salakpályás WTA 250-es tenisztorna negyeddöntőjében.

A 24 éves magyar lány – aki (most még) a 231. helyen áll a WTA világranglistáján – a selejtezőből indulva jutott el a gdyniai versenyen a legjobb nyolc közé, ahol a német Tamara Korpatsch (162.) várt rá.

Az első játszmában Bondár egymást követő három adogatójátékát is elveszítette, de utána sikerült egyenlítenie 3:5-ről felállva, ám 5:6-nál negyedszer is elbukta a szervagémjét, ezzel együtt az első szettet is (5:7). A második felvonásban Korpatsch 3:0-val kezdett, ezt követően a magyar hölgy megint egyenlített (3:3), de az utolsó három gémben összesen már csak négy pontot nyert, így 1 óra 52 perc alatt elveszítette a találkozót (3:6).

Bondárt a gdyniai tornán elkönyvelt négy győzelme után a jövő héttől ismét az első 200-ban jegyzik majd a világranglistán. Egyéni legjobbja a 177. pozíció 2019 júniusából.

Korpatsch az elődöntőben a szlovák Kristína Kucovával (150.) mérkőzik meg, aki öt perc híján négyórás (!) mérkőzésen gyűrte le a grúz Ekaterine Gorgodzét (6:7, 7:6, 7:6).

WTA-TORNA, GDYNIA (235 238 dollár, salak)