Roland Garros: negyedszer nyert női párosban Mladenovic

2022.06.05. 14:04
Negyedszer nyerte meg a Roland Garrost női párosban Kristina Mladenovic (Fotó: AFP)
Szetthátrányból nyert 2:6, 6:3, 6:2-re a francia Carolin Garcia, Kristina Mladenovic duó az amerikai Cori Gauff, Jessica Pegula kettős ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női páros versenyének döntőjében.

Az első szettben az amerikai kettős öt bréklabdát is hárított, majd elvette ellenfele kezdését 1:1-nél és 4:2-nél is, így 6:2-es eredménnyel előnybe került. A második felvonásban aztán már nem ment ilyen jól Gaufféknak,sorozatban négy gémet elbuktak, ám innen is sikerült visszajönniük 4:3-ra. Ekkor azonban nem jött össze az egyenlítés, Mladenovicék brékeltek, és 6:3-ra hozták a játszmát.

Végül a döntő szettben ismét sorozatban négy gémet nyert a Garcia, Mladenovic kettős, amely 5:2-nél hiába engedett bréklabdát ellenfelének, a harmadik mérkőzéslabdáját kihasználta, és 2:6, 6:3, 6:2-re megnyerte a mérkőzést.

Kristina Mladenovic negyedik alkalommal nyert párosban Roland Garrost: 2016-ban ugyancsak Garciával ért fel a csúcsra, míg 2019-ben és 2020-ban Babos Tímeával az oldalán diadalmaskodott.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)