Roland Garros: Thiem legyőzte Cilicet, csúszik a program

2020.09.28. 16:38
Thiem 128 perc alatt került a 64 közé (Fotó: AFP)
A friss US Open-bajnok, a világranglista 3. helyén álló Dominic Thiem három szettben könnyedén legyőzte a horvát Marin Cilicet, és bejutott a második fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon.

A kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitová elsőként jutott be a második fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon hétfőn. A hetedik helyen kiemelt cseh játékos a hazai közönség előtt szereplő Oceane Dodint verte meg, aki 118. a világranglistán.

Párizsban reggel óta esik az eső, így a szervezők a hétfőre tervezett 50 mérkőzésből csak ezt az egyet tudták kora délutánig lebonyolítani a Philippe Chatrier Stadionban, amely az idén kapott csukható tetőszerkezetet.

A programban ennélfogva Fucsovics Márton mérkőzése is csúszik, amelyre a második legnagyobb – ám tetővel csak 2023-tól rendelkező – arénában, a Suzanne Lenglenon kerül sor, a csúszás miatt minden bizonnyal este hét után. A magyar éljátékos ellenfele a negyedik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev lesz.

Ami a lejátszott mérkőzéseket illeti: a férfiaknál az első között Dominic Thiem került a legjobb 64 közé a torna hétfői játéknapján. A friss US Open-bajnok a világranglista 40. helyét elfoglaló horvát Marin Cilicet győzte le 2 óra 8 perc alatt 6:4, 6:3, 6:3-ra. Az osztrák végig kézben tartotta a mérkőzés alakulását, és magabiztosan teniszezve a vártnál könnyebben jutott tovább – köszönhetően többek között annak is, hogy kevesebb mint feleannyi ki nem kényszerített hibát követett el, mint Cilic.

A japán Nisioka Josihito némi meglepetésre három játszmában legyőzte a 19. kiemelt kanadai Félix Auger-Aliassime-t, és szintén gyorsan kiesett a 14. helyen kiemelt olasz Fabio Fognini, akit a kazah Mihail Kukuskin győzött le négyszettes mérkőzésen. A nőknél a selejtezőből érkező Sara Errani mindössze 54 perc alatt elintézte a 2016-os olimpiát egyesben megnyerő Puerto Ricó-i Monica Puigot.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (18 209 040 euró, salak)