Aus. Open: búcsúzott Nadal legyőzője, Swiatek tovább menetel

2023.01.20. 08:58
Swiatek 55 perc alatt került a 16 közé (Fotó:: AFP)
A Melbourne-ben zajló Australian Open ötödik játéknapján, magyar idő szerint péntek hajnalban kiesett a tavalyi női verseny döntőse, Danielle Collins, miután kikapott a regnáló wimbledoni bajnok Jelena Ribakinától. Simán továbbjutott a világelső Iga Swiatek, a férfiaknál pedig a 3. kiemelt Sztefanosz Cicipasz biztosította helyén a legjobb 16 között.

Az idei Australian Open felnőtt mezőnyének egyes versenyeiből elfogytak a magyarok: mintbeszámoltunk róla, pénteken hajnalban ötjátszmás találkozón kétszettes előnyből kikapott Fucsovics Márton Jannik Sinnertől – ráadásul a párosok közt Bondár Anna is elköszönt az ötödik napon. A mieink meccseiről bővebben itt olvashatnak.

A női mezőny egyik rangadóján a tavalyi döntős, a 13. kiemelt Danielle Collins és az uralkodó wimbledoni bajnok, a 22. kiemelt Jelena Ribakina találkozott. Kettejük összecsapása ugyan három játszmában dőlt el, de csak a középső volt igazán izgalmas, Collins ugyanis az első és a harmadik szettben is dupla brékhátrányban jutott el a szett hajrájáig, így nem volt igazán esélye a kazah ellen, aki pályafutása során első alkalommal jutott el a 4. fordulóba az ausztrál Grand Slam versenyen, miután 126 perc alatt diadalmaskodott.

A lengyel világelső Iga Swiatek a selejtezőből érkező, spanyol Cristina Bucsa ellen alig egy óra alatt 6:0, 6:1-re győzött, megmutatva, mekkora a különbség a női tenisz rangsor élén és a századik helyén álló játékos között. Az biztos, hogy ritkán vigyorog úgy teniszező, mint a 25 éves Bucsa tette, amikor 6:0, 5:0-nál három bréklabdához jut a világelső ellen, s miután a harmadik kísérletét összehozta, óriási taps fogadta a Margaret Court Arénában – összességében nem túlzás állítani, hogy Swiatek edzett egy jót…

A férfiaknál elköszönt az előző körben az első kiemelt Rafael Nadalt búcsúztató amerikai Mackenzie McDonald – a spanyol klasszis kiejtése még akkor is nagy teljesítmény, ha a második szettben megsérült ellene. A világranglista 65. helyén álló amerikait a japán Nisioka Josihito győzte le egy szorosabb és két könnyebb játszmában.

A 6. kiemelt Félix Auger-Aliassime simán megnyerte 6:1-re az első szettet az argentin Francisco Cerúndolo ellen, s miután a 28. kiemelt dél-amerikai a második felvonásban egyenlíteni tudott, úgy tűnt, még akár szoros meccs is kisülhet a dologból. A kanadai viszont összekapta magát, és egy újabb 6:1 után 6:4-gyel hozta a mérkőzést, s ezzel sorozatban a harmadik Australian Openjén is a legjobb 16 közé verekedte magát.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)