Djokovics 56, Wawrinka 58 perc alatt végezte ki top 10-es riválisát

2014.11.10. 16:35
Wawrinka nem kegyelmezett (Fotó: Reuters)
Stanislas Wawrinka váratlanul könnyedén, két sima szettben legyőzte Tomás Berdychet a londoni tenisz ATP-világbajnokság hétfői meccsén. A világelső szerb Novak Djokovics sem volt rest, a címvédő 56 perc alatt mosta le a pályáról a US Open-győztes horvát Marin Cilicet.

Az ATP-világranglistán jelenleg a hetedik helyen álló Berdych sok jóra nem számíthatott az első londoni meccsén, a cseh teniszező eddig négy ATP-vb-n szerepelt, és ezeken rendre elbukta a nyitó meccseit.

Most sem indult jól a cseh versenye, Wawrinka nem kegyelmezett és 5:0-val kezdett. Berdych még „szépíteni" tudott, de így is véget ért az első szett 24 perc alatt, egy váratlanul sima 6:1-gyel.

A folytatásban sem történt csoda, a tökéletesen szerváló svájci sorra hozta az adogatásait, és végül a második szettet is behúzta, méghozzá pont olyan könnyedén, mint az elsőt – 6:1, 6:1, ez a vége, 58 percig tartott a találkozó, amelyen összesen két játékot tudott nyerni Berdych.

DJOKOVICS–CILIC

A két játékos eddig tíz alkalommal találkozott, és kivétel nélkül a világelső szerb klasszis diadalmaskodott – bár idén Wimbledonban 1:2-es szettállásról kellett fordítania.

Cilic az első játékban pontot sem engedett ellenfelének, majd Djokovics adogatójátékánál is hibátlanul zárt – más kérdés, hogy a kettő között csupán nyolc játékot vesztett el egyhuzamban... (6:1, 2:0).

Egyenlíteni viszont nem tudott, ugyanis a világelső egyből visszabrékelt (3:1), innentől pedig már nem volt megállás, Djokovics végül nem egészen egy óra alatt 6:1, 6:1-re győzött, 11. Cilic elleni párharcát is megnyerve.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (6 500 000 dollár, kemény pálya)
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Djokovics (szerb, 1.)–Cilic (horvát, 8.) 6:1, 6:1
Wawrinka (svájci, 4.)–Berdych (cseh, 7.) 6:1, 6:1

Az állás: 1. Wawrinka 1 győzelem/0 vereség (2:0-s szettarány, 12:2-es gémarány), 1. Djokovics 1/0 (2:0, 12:2), 3. Cilic 0/1 (0:2, 2:12), 3.Berdych 0/1 (0:2, 2:12)

A csoportok első két helyezettje jut be a szombati elődöntőbe.