Címvédés: ismét Sinner nyerte az Australian Opent

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
Vágólapra másolva!
2025.01.26. 12:55
Címvédés Sinnertől (Fotó: AFP)
Az idei Australian Open férfi egyes döntőjében az olasz Jannik Sinner három játszmában nyert a német Alexander Zverev ellen, s 2024 után ismét diadalmaskodott a tornán.

 

TENISZ
Australian Open
Férfi egyes döntő
Jannik Sinner (olasz, 1.)–Alexander Zverev (német, 2.) 6:3, 7:6 (7–4), 6:3

Az első két kiemelt játszotta a férfi egyes döntőjét az Australian Openen. A világelső és címvédő olasz Jannik Sinner húszmérkőzéses győzelmi sorozattal a háta mögött érkezett a fináléba, a hozzá hasonlóan a pályafutása harmadik majordöntőjére készülő német Alexander Zverev reményeit a Sinner elleni jó mérlege mellett az is táplálhatta, hogy az elődöntőben a mérkőzést feladó Novak Djokovics ellen csupán egy szettet játszott. 

Fotó: AFP

Az első játszmában kisebb-nagyobb zökkenőkkel mindenki hozta a maga adogatását, Zverev ütött több ászt, de Sinner szervái összességében veszélyesebbek voltak. Egyre több könnyű labdát rontott a német, Sinner elvette egyik adogatását, és 6:3-ra megnyerte az első játszmát, háromnegyed óra alatt. 

Sokkal izgalmasabb lett a folytatás, egyre magabiztosabban játszott a német, elkezdett hibázni az olasz, tie breakbe torkollott így a második játszma, amelyet Sinner nyert meg – a statisztikák szerint nagy eséllyel győznie kellett innen, bár éppen itt, Ausztráliában nyertek finálét 0:2-ről az előző három évben kétszer is, az egyik alkalommal éppen maga Sinner.

Fotó: AFP

Mindenki hozta nagyon biztosan a maga adogatójátékát a folytatásban, és Sinner 3:2-nél „megbrékelte” a németet, majd a lélektanilag nagyon fontos, következő játékot, ha nem is könnyen, de hozta, és innen már nem volt visszaút Zverevnek.

Sinner tehát sorozatban a 21. mérkőzését is megnyerte, de ebben is van még hová fejlődnie: Roger Federer (40), Novak Djokovics (27 és 26), Ivan Lendl (26) és John McEnroe (25) is előtte áll még – Sinner előtt meg újabb és újabb meghódítandó csúcsok állnak. 



 

 

Legfrissebb hírek

„Ilyesmi csak itt, Wimbledonban fordul elő” – Sinner a pezsgős közjátékról

Tenisz
23 órája

Sinner visszavágott Alcaraznak, először lett bajnok Wimbledonban

Tenisz
Tegnap, 20:25

Carlos Alcaraz triplázna, Jannik Sinner visszavágna a Garros-döntőért

Tenisz
Tegnap, 9:32

Összejött az álomdöntő! Alcaraz a Djokovicsot kiejtő Sinnerrel vívja a wimbledoni finálét

Tenisz
2025.07.11. 19:52

Djokovics tizennegyedszer elődöntős Wimbledonban, Sinner is a négy közé jutott

Tenisz
2025.07.09. 20:50

Wimbledon: Paolini szakított edzőjével, Dimitrov mellett Sinner is megsérült

Tenisz
2025.07.08. 11:18

Dimitrov kétszettes előnyben feladta a meccset, Sinner játszmagyőzelem nélkül jutott tovább

Tenisz
2025.07.07. 22:10

Sinner megállíthatatlan, szettveszteség nélkül nyert harmadszor is

Tenisz
2025.07.05. 16:40
Ezek is érdekelhetik