Wimbledon: Fucsovics nagy küzdelemben maradt alul; Gálfi is kikapott

2023.07.08. 17:26
Fucsovics Medvegyev ellen játszott (Fotó: Getty Images)
A 44.7 millió angol font összdíjazású, füves borítású wimbledoni tenisztorna harmadik fordulójában egyesben Gálfi Dalma és Fucsovics Márton is pályára lépett, és mindketten vereséget szenvedtek, így búcsúztak a küzdelmektől. Párosban Bondár Annának és Babos Tímeának szurkolhatunk. Kísérje figyelemmel a mérkőzésüket a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsekről!

GÁLFI DALMA MÉRKŐZÉSE

Nem indult jól Gálfi Dalma számára a mérkőzés, a 21. kiemelt Jekatyerina Alekszandrova rögtön lebrékelte. Az orosz nagyon magabiztosan játszott, sokat mozgatta a magyar lányt, és hatalmas erővel ütötte a tenyereseket. Gálfinak elsősorban a jó első szerváival volt esélye pontokat nyerni, mert amint labdamenet alakult ki, Alekszandrova agresszívan irányított, amivel kiszorította őt a pályáról. Az első játszma így nagyon egyoldalúvá vált. 0:6

A másodikban Gálfi feljavult, ellenfele pedig mintha túlságosan is ellazult volna. A magyar lány kezdésként semmire hozta az adogatását, aztán sokáig fej fej mellett haladtak. Meg kell említeni, hogy Gálfi a pénteki sérülése miatt bekötött térddel játszott, ám ennek ellenére minden labdára indult, egy pillanatra sem adta fel, hatalmasat küzdött, s minden dicséretet megérdemel. 3:3-nál ismét az orosz nyert egy játékot fogadóként, a brékelőnyét pedig végigvitte. 4:6

FUCSOVICS MÁRTON MÉRKŐZÉSE

Fucsovics Márton nagy önbizalommal lépett pályára az egykori világelső, a torna harmadik kiemeltje Danyil Medvegyev ellen. A legjobb magyar férfi teniszező azonban az elején így is közel volt ahhoz, hogy lebrékeljék, de mindkét bréklabdánál jól játszott, majd hozta a szerváját. A következő játékban aztán elvette Medvegyev adogatását, előnyét pedig meg tudta tartani. Jók voltak a szervái, különösen a szervaröptéi, és nagyszerűen élt együtt a játékkal. Még kicsit a közönségnek is játszott, az egyik pontot például vetődve nyerte meg. Megérdemelten vitte el az első szettet. 6:4

A második játszmában is kellemetlen ellenfél volt Fucsovics, aki a játszma elején brékelőnybe kerülhetett volna, ellenfele azonban megmenekült. A következő gémet azonban az orosz semmire nyerte meg fogadóként. Fucsovicsnak utána rögtön megvolt az esélye a visszabrékre, de nem tudott élni vele, később pedig már nem jutott el bréklabdáig, így Medvegyev egyenlített. 3:6

A harmadik játszmát brékkel kezdte Medvegyev, és ezt az előnyt a szett végéig meg tudta őrizni, így nyomás alá helyezte Fucsovicsot. Az 1. pálya közönségének támogatását élvező magyar játékosnak a negyedik szett során megsérült a bokája, de végül nem adta fel a meccset, s kihozta a maximumot az adogatásaiból – az orosz klasszisnak nem volt könnyű dolga ellene, de egy bréket így is összehozott. Fucsovicsnak nem sikerült elvennie Medvegyev adogatását, ezzel a korábbi világelső jutott be – pályafutása során először – a torna nyolcaddöntőjébe. 4:6, 4:6