Tenisz: Babosék elbuktak a római negyeddöntőben

D. Á.D. Á.
2023.05.15. 18:24
A negyeddöntő jelentette a végállomást Baboséknak Rómában (Fotó: Getty Images)
Babos Tímea oldalán Anna Danyilinával kapott ki a Storm Hunter, Elise Mertens duótól női párosban a római salakpályás tenisztornán.

A magyar, kazah duó vasárnap játék nélkül jutott be a negyeddöntőbe – Babosék a Viktorija Azarenka, Beatriz Haddad Maia fehérorosz, brazil kettőssel mérkőztek volna meg, ám néhány órával a kezdés előtt az ellenfél Azarenka sérülése miatt visszalépett.

A legjobb nyolc között nem kezdett rosszul Babos és társa, ugyanis az első játszmában úgy vezettek 3:2-re, hogy elvették ellenfelük adogatását. Mertensék a játszma végére azonban összekapták magukat, s kétszer is brékeltek.

A második játszma már jóval simábban alakult, Hunter és Mertens 6:2-re győzött, így két szett után véget is ért a mérkőzés.

WTA 1000-ES TORNA, RÓMA
NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Storm Hunter, Elise Mertens (ausztrál, belga)–Babos Tímea, Anna Danyilina (magyar, kazah) 6:4, 6:2
Alekszandrova, Potapova (orosz, orosz)–Aojama, Sibahara (japán, japán) 3:6, 3:6
Niculescu, Ninomija (román, japán)–Eikeri, Kato (norvég, japán) 4:6, 6:4, 6:10