Tenisz: Piros Zsombor a negyedik kiemeltet legyőzve döntős Kvangdzsuban

D. S. B.D. S. B.
2022.10.08. 07:18
Piros Zsombor döntőbe jutott a kvangdzsui tenisztornán (Fotó: Nemzeti Sport)
Két sima és egy szoros játszmában győzte le a világranglista 137. helyén álló amerikai Christopher Eubankset a dél-koreai Kvangdzsuban zajló 53 120 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna elődöntőjében Piros Zsombor.

A világranglista-160. Piros jól kezdett, hiszen az első játszmában – három hárított bréklabda mellett – kétszer is elvette ellenfele adogatását és 6:2-vel került előnybe. A második szett kiélezett csatát hozott és sem Piros, sem Eubanks nem tudott brékelni, a rövidítés viszont az amerikainak sikerült jobban és azt 8–6-ra megnyerve egyenlített.

A harmadik játszmában azonban a magyar meg tudott újulni és 2:2 után saját szervái megnyerése mellett kétszer is brékelve győzött 6:2, 6:7 (6–8), 6:2-re.

A 22 éves magyar a finálét az első helyen kiemelt és a világranglista 102. helyén álló ecuadori Emilio Gómez ellen vívja október 9-én, vasárnap magyar idő szerint 4 órakor.

ATP CHALLENGER-TORNA, KVANGDZSU (53 120 dollár, kemény pálya)