Tenisz: 16 éves cseh lány jutott tovább Miamiban a volt világelső ellen

2022.03.27. 21:23
Linda Fruhvirtová ott van a 16 között (Fotó: Getty Images)
A Miamiban zajló WTA 1000-es torna 3. fordulójában a versenyen szabadkártyával induló, a világranglistán 279. helyen álló, 16 éves Linda Fruhvirtová túljutott a viadal 12. kiemeltjén, a korábbi világelsőn, a fehérorosz Viktorija Azarenkán, aki az első szettet 6:2-re elvesztette, majd a másodikban 3:0-s hátrányban jelezte, feladja a mérkőzést.

A május 1-én 17 éves Fruhvirtová a tavalyi Miami viadal után az idein is szabadkártyával indult, ám idén egyből a főtábla 1. fordulójában vehetett részt, ahol két sima szettben legyőzte a montenegrói Danka Kovinicset. A 2. fordulóban még nagyobb meglepetésre döntő játszmában a 20. kiemelt belga Elise Mertenst is búcsúztatta, majd jött a 16 közé jutásért a korábbi világelső, a torna 12. kiemeltje, a fehérorosz Viktorija Azarenka.

Az Australian Open kétszeres, a miami verseny háromszoros bajnoka már az első szettben is nehezen viselte, hogy a cseh tini rendkívül pontosan teniszezik, s olykor egészen parádés megoldásokat választva nyerte meg a fontos labdameneteket – Fruhvirtová 34 perc alatt nyert is 6:2-re. A második játszmában aztán tovább folytatódott az ifjú cseh hölgy örömjátéka, miközben Azarenka teljesen elveszettnek tűnt a pályán, mint aki azt sem tudja, hogy éppen milyen rendezvényen van. A harmadik elvesztett játék után Fruhvirtová 3:0-s előnyénél aztán eszébe jutott, s villámgyorsan jelezte is a vezetőbírónak, hogy ő köszönte szépen, mára neki ennyi elég is volt, feladta a mérkőzést.

AZARENKA „MEGUNTA”

Ezzel Fruhvirtová 2004 óta az első 17 éven aluli játékos, aki a miami 1000-esen a legjobb 16 közé jut – akkor Marija Sarapovának és Tatiana Golovinnak is sikerült.

Ami a többi már véget ért mérkőzést illeti: Fruhvirtová a folytatásban a kazah Julija Putyincevát legyőző ötödik kiemelt, spanyol Paula Badosa ellen lép pályára. Az előző fordulóban Gálfi Dalmát búcsúztató orosz Veronyika Kugyermetova az amerikai Shelby Rogerst győzte le két játszmában.

Magyar idő szerint hétfő hajnalban lépett pályára az Asleigh Barty visszavonulását követően hamarosan világelsővé előlépő Iga Swiatek, aki két szettben magabiztosan, 6:3, 6:3-ra győzte le az amerikai Madison Bregnlét.

WTA-TORNA, MIAMI (8 369 455 dollár, kemény pálya)
Swiatek (lengyel, 2.)–Brengle (amerikai) 6:0, 6:3

A férfiaknál a szabadkartyával induló ausztrál fenegyerek, Nick Kyrgios folytatta menetelését és ezúttal az olasz Fabio Fogninit intézte el két játszmában, így került a legjobb 16 közé. Szintén győzött és a 16 közé került a norvég Casper Ruud és brit Cameron Norrie is, ők majd egymás ellen küzdhetnek meg a nyolc közé jutásért.

A magyar idő szerint hétfő hajnalban játszott mérkőzéseken az első ATP 1000-es tornáján szereplő Francisco Cerundolo nagy meglepetést okozva simán, 6:2, 6:3-ra győzte le Gäel Monfilst. Mellette Thanasi Kokkinakis is bejutott a legjobb 16 közé – 2015 után először sikerült eddig jutnia egy mesterversenyen –, miután három szettben megverte az amerikai Denis Kudlát.

A második kiemelt Alexander Zverev is hozta a kötelezőt, hiszen két szettben, 6:2, 6:2-re győzte le a hazai közönség előtt játszó Mackenzie McDonaldot.

ATP-TORNA, MIAMI (8 584 055 dollár, kemény pálya)
Ruud (norvég, 6.)–Bublik (kazah, 30.) 6:3, 6:2
Norrie (brit, 10.)–Gaston (francia) 6:3, 7:5
Kyrgios (ausztrál)–Fognini (olasz, 31.) 6:2, 6:4
Tiafoe (amerikai, 28.)–J. M. Cerúndolo (argentin) 6:3, 6:2
Sinner (olasz, 9.)–Carreno (spanyol, 17.) 5:7, 7:5, 7:5
F. Cerundolo (argentin)–Monfils (francia, 22.) 6:2, 6:3
Kokkinakis (ausztrál)–Kudla (amerikai) 7:6 (7–5), 4:6, 7:6 (7–4)
Zverev (német, 2.)–McDonald (amerikai) 6:2, 6:2